SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Mısır’a destek Mitingi – Video Haber

Rize’de Mısır’a destek Mitingi – Video Haber
Bu haber 24 Nisan 2015 - 17:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mısır’da gerçekleşen darbenin ardından hukuksuzlukları ve adaletsizliği protesto etmek isteyen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Rize şubesi Rize Merkez Memişağa Parkı’nda toplanarak bir basın açıklaması yaptı.

rize mısıra destek rğize mgv rize haber

Hazırlanan basın metnini okuyan AGD Üniversite Komisyon Başkanı Selehattin Albayrak “Kardeş ülke Mısır’da ilk bağımsız ve serbest seçimle cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı işletilen haksız süreç devam etmektedir. Verilen cezanın bir askeri cunta tarfından verildiği aşikardır” ifadelerini kullandı.

Albayrak basın metninin devamında “Mısır’da ıolup bitenleri sadece bir hukuk skandalı olark değerlendirme elbette yanlıştır. Yaşanan süreç, yeryüzünün enerji kaynaklarını yağmalayarak, kendinden olmauan inanları ücretli koleler haline getirerek, kendilerine itaat etmeyenleri de imha ederek mevcut dünya düzenini işleten ırkçı emperyalizmin örtülü işgalinin yansımasıdır” dedi.

İdam kararının isnan haklarını ayaklar altına alan bir karar diye nitelendiren Albayrak “Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta, Lübnan’da Yemen’de Bangladeş’te, Afkanistan’da, Pakistan’da aynı coğrafyanın insanları arasında kin ve nefret tohumları ekilmektedir. Bazen Mezhep farklılıkları, bazen etnik farklılıklar kaşınarak bazende işbirlikçi iktidarların hukuk dışı uygulamaları ile bu coğrafyada kaos ortamları oluşturulmaktadır” dedi.

Haber’in Videosu İçin Tıklayın…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA