SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de MHP Kulisleri Alevlendi

Rize’de MHP Kulisleri Alevlendi
Bu haber 01 Eylül 2015 - 0:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1 Kasım 2015’de yapılacak genel seçimler için seçim çalışmalarına start verdi.

Yaklaşan 1 Kasım Genel Seçimleri için gözler il yönetimini tek tek çağırarak bire bir istişare yaptığı öğrenilen MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben’e çevrildi. MHP İl Başkanlığı binasından dışarıya bilgi sızdırılmazken gelecek seçimlerin MHP için Rize’de sıcak ve hareketli geçeceği gözleniyor.

İlk İddia Kartal

MHP’nin daha önce Milletvekili Adaylığı’nı yapan ve karşısında AK Parti’nin adayları dışında bir de Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile yarışan Rize’nin Fındıklı İlçesi  Nüfusuna Kayıtlı iş adamı İbrahim Kartal’ın MHP’nin adayı olacağı iddia edildi.

İkinci İddia Hatinoğlu

MHP Tabanının Kartal’ın yanı sıra Rize Barosu Eski başkanı Av. ateş Hatinoğlu’nu aday görmek istediği iddia edildi. Milliyetçi ve Muhafazakar tutumuyla bilinen Av. Ateş Hatinoğlu’nun ise adaylığa sıcak bakmadığı da iddia edildi. MHP’nin Rize’deki tabanının Kartal gibi Hatioğlu’nu da ikna etmeye çalıştığı iddia edildi.

Çiçek ile güzelleşme peşinde!

MHP kulislerinde konuşulan bir diğer isim ise daha önce MHP’nin Milletvekili ve Rize Belediye Başkanı Adayı da ola Cevat Çiçek oldu. Cevat Çiçek’inde MHP’nin Rize’de ki vazgeçilmezlerinden bir olduğu kamuoyu tarafından biliniyor.

MHP Rektör Aday Peşinde!

Daha önce RTEÜ Rektörlüğünü yapan ve birimine bağlı çalışanlar tarafından yapılan bir hata sonucu görevinden istifa eden, istifasının hemen ardından STK’lar tarafından ziyaret edilerek istifasının geri çekilmesi istenen Arif Yılmaz’da kulislerdeki yerini aldı.

Kazmaz en güçlü olasılık!

Haziran seçimleridne Rize’de aday olan ve MHP’nin oyunu bir önceki seçimlere göe yükseltmeyi başaran O.Cem Kazmaz’ın da Rize’den yeniden aday olaması bekleniyor. Kazmaz bilindiği üzere MHP’nin son yapılan genel kurulunda MYK Üyesi olarak Parti yönetimine de girmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA