SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de isimli dolandırıcılık!

Rize’de isimli dolandırıcılık!
Bu haber 10 Ağustos 2015 - 22:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

rize dolandırıcılık

Rize’de telefon dolandırıcıları kötü emellerine Rize Valisi Ersin Yazıcı, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu başta olmak üzere bir çok bürokratın adını da karıştırdı.

Telefon dolandırıcılarının yeni hedefi Rize oldu. Son günlerde artan dolandırıcılık olaylarında bir çok Rizeli kandırılıp dolandırıldı. Telefonla kişileri arayan dolandırıcılar; Rize Valisi Ersin Yazıcı, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Milletvekilleri, bakanlar ve bürokratların isimlerini kullanarak bir çok kişiyi dolandırdılar. Dolandırılan vatandaşların bir bölümü ise polis, Savcı veya asker olarak aranıp dolandırıldı.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, dolandırıcılık olaylarına adının karıştırılması üzerine toplu SMS sistemi ile tüm Rizeliler’e SMS atarak Rizeliler’i bilgilendirdi. Sütlüoğlu adına atılan SMS’de, “Bazı kişiler benim adımı kullanarak çeşitli şekillerde dolandırıcılık yaptığı tespit edilmiştir. Mağduriyetlerin yaşanmaması için bu şekilde dikkat çekilmesi ihtiyaç hasıl olmuştur” denildi.

Öte yandan konuyla ilgili olarak Rize Valiliği’nden de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Rize Valiliği, Valilik ve Rize Valisi adına vatandaşların aranarak yardım ve bağış talebinde bulunulduğu ve bu şekilde dolandırıcılık yapıldığını belirterek vatandaşlarımızı uyardı. Rize Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde iş adamları ve vatandaşları Rize Valisi Sayın Ersin Yazıcı, Vali Yardımcıları veya kurum müdürlerinin adını kullanarak arayan şahısların vatandaşlarımızdan bağış ve yardım talebinde bulundukları öğrenilmiştir. Rize Valiliği’nin ve kamu kurum ve kuruluşlarının herhangi bir yardım ve bağış talebi kesinlikle söz konusu değildir ve yürütülen bir yardım kampanyası bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın gelen yardım ve bağış talepleri konusunda dikkatli olmaları, arayan şahısları ve telefon numaralarını ilgili güvenlik birimlerine bildirmeleri konusunda hassas davranmaları önem arz etmektedir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA