SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de ilginç hikaye: Mahkme karar verdi uygulayan yok

Yaklaşık 40 yıldır Güneş restorantı işleten Abdul Kadir Poyraz restorantın kapıtılmasına yargı dur demesine rağmen belediyenin kararı uygulamadığını söyledi .

Rize’de ilginç hikaye: Mahkme karar verdi uygulayan yok
Bu haber 03 Temmuz 2015 - 2:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaklaşık 40 yıldır Güneş restorantı işleten Abdul Kadir Poyraz restorantın kapıtılmasına yargı dur demesine rağmen belediyenin kararı uygulamadığını söyledi.

40 yılı aşkın süredir Güneş Restorant i işleten Abdul Kadir Poyraz Rize Belediyesi tarafından restorantının kapatıldığını belirterek “ Mahkeme kararı ile kapatıldı, bölge idare mahkemesine yaptığımız itiraz soncu mahkeme bizi haklı görerek açma kararı verdi. Iş yerimiz belediye ye ait, ancak ben işletmesini 1996 yılında Hasan Kuleli”den aldım. Belediye tarafından kapatılan iş yerimde kira sözleşmem olmadığı iddia edildi, tüm belgelerimi ortaya koyarak hak ettiğim davayı kazandım” dedi.

Hukuk dinlemiyorlar

Rize Belediyesinin hukuk dinlemediğini belirten Poyraz” Mahkeme kapattı, mahkeme açma izni verdi, ancak kapatırken kapatılıyor da neden açma izni verildiğinde açılmıyor. Ortada hukuksuzluk var. Rize Belediyesi yargıyı takmiyor” dedi.

kadir-1

Adaletsizliği görsünler

Güneş restorant’ın kapısı ve tabelasını mahkeme kararları ile donatan Poyraz “Halk bu adaletsizliği görüyor. Adaletin ne kadar çiğnendiğini, kimlerin çiğnediğini halkımız gömekte” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA