SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Heykel Tepkisi Giderek Büyüyor!

Eğitim İş’ten Heykel Açıklaması!

Rize’de Heykel Tepkisi Giderek Büyüyor!
Bu haber 26 Ekim 2016 - 0:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin taşınması konusuna giderek tepkiler büyüyor. Daha önce MHP, CHP ve ADD onu hakkında basın açıklaması yağarak Belediye’nin bu düşüncesini kınamıştı.

Konu ile ilgili bir tepkide Eğitim İş Rize Şube Temsilciliği’nden geldi. Konu ile ilgili Rize Eğitim İş İl Temsilciği Yön. Kur. Adına açıklama yapan Ümit Doğan “Bir süredir hem yerel hem de ulusal kamuoyunda ilimiz şehir merkezindeki Atatürk anıtının kaldırılması tartışmalarına tanık olmaktayız. Birlik ve beraberliğimizin son derece önem taşıdığı bu günlerde ilimizin, kamuoyunda bu tür söylenti ve isnatlara maruz kalması son derece üzücüdür. Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devleti içeride fetö/işid/pkk, dışarda emperyal piyon ve işbirlikçilerine karşı adeta bağımsızlık mücadelesi verirken bizlerin ülkemizin kurucusu, Türk milletinin ebedi başkomutanı ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtını kaldırmayı ya da başka bir yere dahi taşınmasını tartışması son derece yaralayıcıdır” ifadelerini kullandı.

Doğan ifadelerine şu şekilde devam etti;

İlimizin hemşerisi olmaktan övündüğünü her koşulda ifade eden ve tüm Türkiye’de olduğu gibi Rizeli hemşerilerince de minnet, sevgi ve saygıyla anılan ulu önderimizin anıtı üzerinden tartışılmasına biran önce son verilerek kamuoyundaki endişe giderilmelidir.

Bu iddia ve tartışmaları sonlandırmak öncelikle ilimiz belediye başkanı sayın Reşat Kasap’ın sorumluluğundadır. Bizler Eğitim İş Rize il teşkilatı olarak sayın Kasap’ı kamuoyunda infial uyandıran ve ilimizi ülke genelindeki tartışmaların ortasına çeken anıt sökme ya da taşıma girişiminden vazgeçmeye davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA