SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

‘Rize’de Halkı Kutuplaştırıyorlar!’

‘Rize’de Halkı Kutuplaştırıyorlar!’
Bu haber 04 Haziran 2015 - 15:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’de büyük bir çöküş yaşayacağını anlayan Ahmet Dvutoğlu’nun ekibi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sarıldı.

erdoğan

Haber – Yorum: Hasan Fehmi Demir – Özel

Yapılan seçim anketlerinin sonucunda paniğe kapıldığı gözlenen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Rize İl Teşkilatı çözümü Cumhurbaşkanı’nı meydanlara indirmekte buldu. Gezi Parkı olaylarının yaşandığı sırada Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ‘%50’yi evlerinde zor tutuyorum’ diyerek gezi olaylarını gerçekleştiren halka göz dağı vermek istemişti. Erdoğan’ın evlerinde zor tuttuğu insanları sokağa dökmek için Rize İl Başkanlığı harekete geçti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret ederek ‘Onu asmaya çalışıyorlar’ ifadeleriyle kalabalık oluşturmaya çalışıyor.

Anonslarda ‘Onu asacaklar’ ifadeleri!

Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı hakkında bu şekilde söylemler ortaya atarak AK Parti Rize il teşkilatı 5 Haziran 2015 Cuma günü (Yarın) tarihe büyük harflerle yazılacak ‘Başkan’ına sahip çık’ yürüyüşü gerçekleştirecek.  Tarihe büyük harflerle yazılmasının sebebi ise Rize Milletvekili ve Milletvekili adayı olan Hasan Karal açıklama yaparak Gökçe Fırat Çulhanoğlu’nun “Ne kadar çırpınsanız da kendinizi aklamaya da çalışsanız Tayyip Efendi eninde sonunda asılacaktır. Bakın elimizde Tayyip Bey’in sevdiği renkten yeşil renkte bir halatımız var. Ama Tayyip Bey için bu ip bile fazladır. Tayyip Bey’i iple mi asalım yoksa kazığa mı oturtalım?” sözlerini sanki muhalefet partileri söylemiş gibi dikkate almayla sarfettiği cümlelerle yola çıkılarak düzenlenen bir yürüyüş gerçekleşecek.

Kimsenin bilmediği bir parti yüzünden!

Mitinge davet, anans arabaları ile “Cumhurbaşkanı’nı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar, dahada ileri giderek onu asmaya çalışıyorlar’ sözleri ile yapıldı. Halkı bu şekilde galeyana getirmeye çalışılmasının sebebi ise Türkiye’nin yüzde 95’inin ilkkez duyduğu ve hatta henüz duymadığı Ulusal Parti’nin Genel Başkanı’nın tehtidi. Çulhanoğlu’nun bu tehtidi AK Parti’yi korkutmuş olacak ki sokak sokak, cadde cadde ‘Erdoğan’ı asacaklar’ anonsları yaparak AK Parti Rize il Başkanlığı destek toplamaya başladı.

Halkı Kutuplaştırıyorlar!

Rize’de yaşayan insanları da rahatsız eden bu anonslar halk arasında AK Parti’yi gülünç duruma düşürdüğünü de Rize Halkı konuşmaya başladı. Konu hakkında gazetemize konuşan Genç Üniversite Öğrencisi Mükremin Çetinoğlu “Bu yapılan anonslar ve düzenlenen yürüyüş gerçekten insanları kutuplaştırmaya çalışmaktan başka birşey değil. Ayrıca bu olayın en trajikomik yanı ise; bu anonsların AKP seçim otobüsleri tarafından yapılması. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’dır, sadece AKP ve onun yandaşlarının değil. Böyle yaparak Türkiye Cumhuriyeti’nin Devlet Başkanı’nı bir kesim halka soğutuyorlar. Bu olmaması gereken bir durumdur. Kendi Milletvekilleri ve Ağabeyleri Bülent Arınç’ın sözlerini iyi hatırlasınlar. Türkiye’nin %50’si bize oy verdi fakat kalan %50 bizden nefret ediyor demişti. Bu tavırlar ve tepkiler ellerindeki mevcut %50’nin de azalmasına sebep olur. Ayrıca seçimden sadece iki gün önce böyle bir yürüyüşün yapılması hali hazırda var olan AKP’li başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da itibarsızlaştırıyor. Bunu bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum ama bu çok içler acıtan bir durum Rizeli’ye bir dayatma yapmaya gerek yok. Rizeli zaten kiminle yürüyeceğini bilir’ dedi.

Seçim Propagandası!

Bir Başka Rizeli esnaf Ömer Kaya ise “Bu anonslar gerçekten iç acıtıcı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na nasıl böyle bir saldırı gerçekleşe bilir bunu kim gerçekleştirebilir. Bu AKP tarafından yapılan seçim propagandasından başka birşey değildir. Bizler milli değerleri olan insanlarız. Buna izin zaten vermeyiz” dedi.

Yürüyüşle kurtulan var mı?

Fırtına Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Karabulut ise halkı duyarlı olmaya ve galeyana gelmemeye çağırarak “Bu tip söylemler ve iddialar gerçekten üzücüdür. Rize’nin bu tip bir yürüyüşle anılacak olması ise bundan daha da üzücüdür. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nı kim asabilir veya bir Cumhurbaşkanı’ndan kim hesap sorabilir. Akıl almaz bir durum bu. Ne yani koskoca Devlet Başkanı’nı asacaklar ve siz yürüyerek onu kurtaracaksınız öyle mi? Yıllardır Müslüman Kardeşler için yürüyorlar, bu düzenlenen mitingler ve yürüyüşler sonucu kurtulan veya idamından vazgeçilen bir tek Müslüman Kardeşimiz varmı?” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA