SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Gençler Yas İlan etti, Bayrağı yarıya İndirdi!

Rize’de Gençler Yas İlan etti, Bayrağı yarıya İndirdi!
Bu haber 07 Eylül 2015 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

bayrak-yariya-indi (1) copyHakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırıda onlarca şehitin verilmesinin ardından, Rize’de bir grup vatandaş tarafından yas ilan edilerek bayraklar yarıya indirildi.

Ocak ayı içinde Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el Suud’un vefatının ardından bir günlük ulusal yas ilan edilen Türkiye’de, günlerdir terör saldırılarına şehit verilmesine rağmen ulusal yas ilan edilmemesinden rahatsız olan Rizeli Gençler, Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Heykeli etrafındaki bayrakları yarıya indirdi.

Heykel etrafında bulunan 4 bayrak direğindeki Ay-Yıldızlı bayrakları yarıya indiren Genç, sosyal medya üzerinden “Devletin olmadığı bir ülkede ulusal yas ilan edilmesi şart oldu. Şehitlerimizin ruhu Şad olsun…” paylaşımında bulundu.

Bugüne kadar şehitler için ulusal yas ilan edilmeyen Türkiye’de en son Haziran ayında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatının ardından üç günlük ulusal yas ilan edilmişti.

Gecenin geç saatlerinde Atatürk medyanında Rizeli vatandaş tarafından yarıya indirilen bayrakların, Sabah saatlerinde de hala yarında olduğu görüldü.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA