SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de eşit şartlarda bir yarış olmadı

Rize’de eşit şartlarda bir yarış olmadı
Bu haber 09 Haziran 2015 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’den Rize Milletvekili Adayı olan Kenan Bıyık, 7 Haziran seçimlerinin eşit şartlarda geçmediğini, Rize’de iktidarın milletvekili Adaylarıyla değil Cumhurbaşkanı ile yarıştığını ifade etti.

kenan-bıyık1

CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık, geçtiğimiz Pazar günü yapılan Genel seçimlerin adil bir ortamda yarış olmadığını ifade etti. Bıyık, “İktidarın milletvekili Adaylarıyla değil, Sayın Cumhurbaşkanı ile yarıştık, Ayrıca tarafsız olması gereken sivil toplum örgütlerinin tamamına yakını sözde istikrar adına iktidardan yana tavır aldılar. Uzun yıllar sivil toplum kuruluşlarında görev alan birisi olarak bu olay beni çok üzdü. Ayrıca görsel ve yazılı medyada gerek rakip milletvekili adayları ve sivil toplum kuruluşu başkanlarını kullanarak bana karşı karalama kampanyası yaptılar. Bu seçim döneminde elimden geleni yapmaya çalıştım. Her Rizeliye ulaştım. CHP Projelerini anlattım Ayrıca Rize’de bir milletvekili olarak Rize’nin menfaatlerini önde tutacağımı ifade ettim. Bana yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık 1994 te başladığı siyasi hayatının bu seçimle bitmediğini ifade etti. Bıyık, “ 1994 yılında siyasi serüvene atıldım. Ömrüm müsaade ettiği süreçte devam edeceğim. Bu ifade illa da aday ben olacağım anlamına gelmemelidir. Benden iyi bu işi yapacak, benden iyi partimize oy getirecek gençleri bulup ortaya çıkartmamız gerekiyor. Geçlerimizi sadece siyasete değil, sivil toplum kuruluşlarına da hazırlamamız gerekir. Rize’deki STK Yapısını gençlerle, genç beyinlerle daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Zira ilimizdeki STK’ lar iktidarın borazan başı değil, iktidarın doğru ve yanlışlarını masaya yatırıp çözüm üreten kuruluşlardır. Ne yazık ki Rize’deki STK’ lar, koltuk uğruna, makamlarını koruma uğruna seçimlerde hükümet yanlısı tavır sergilemişlerdir” dedi.

Bıyık, seçim akşamı siyasi yasaklar başlamasına rağmen görsel medyanın yaptığı yayının etik olmadığını ifade etti. Bıyık, “İlimizde yayın yapan bir görsel medya seçim yasakları başladıktan sonra yaptıkları yayınlarda vatandaşı etkilemişlerdir. Menfaat karşılığında bunu yapmak medyanın ne denli yanlı olduğunun bir göstergesidir. Yine aynı kurum seçim öncesi yaptığı uydurma anketlerden sonra bu günkü tabloyu görenlerin yüzlerinin kızarıp kızarmadığını merak ediyorum Eğer o kişiler vicdan sahibi iseler en azından bundan sonra tarafsız yayın yapsınlar” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA