SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de dolandırıcılara dikkat!

Rize’de dolandırıcılara dikkat!
Bu haber 12 Ağustos 2015 - 14:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm Türkiye’yi rahatsız eden problemlerden olan Dolandırıcılık Rize’de de boy göstermeye başladı. Daha önce telefon ile kendilerini bürokrat oalrak tanıtan bir takım dolandırıcılar halkı dolandırarak hesaplarına para yatırtıyordu.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada dolandırıcıların yeniden boy gösterdiğine dikkat çekilerek, kamu görevlilerinin para talep edemeyeceğini hatırlattı ve halkı bilinçi olmaya, şüphelendikleri durumda 155 Polis imdatı arayarak kendilerini bilgilendirmeye çağırdı.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İlimizde özellikle son günlerde DOLANDIRICILARIN kendilerini Hakim, Savcı, polis vb. olarak tanıtıp vatandaşlarımızın terör örgütü ile bağlantılı olduklarını iddia ederek, korkutarak veya farklı firmaların özendirme amaçlı yaptığı kampanya promosyonlarını kazandıklarını ifade ederek para talep ettikleri gözlenmektedir.

Vatandaşlarımızın, halkımızın devletine ve kamu kurumu personeline olan güvenini kötüye kullanarak kendilerine çıkar sağlamaya çalışan DOLANDIRICILARA karşı duyarlı olmaları; üzücü durumların yaşanmaması için kendilerinden para talep edilmesi halinde 155 Polis İmdat Hattını aramaları veya 0 (464) 213 03 74 Dahili 5512 veya 5518 nolu telefondan Asayiş Şube Müdürlüğümüze ulaşmaları önemle rica olunur.

Unutmayın Hiçbir Kamu Görevlisi sizden Para Talep Etmez”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA