SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Atatürk Heykeli’nin Kaldırılacak Olmasına Tepki!

Rize’de Atatürk Heykeli’nin Kaldırılacak Olmasına Tepki!
Bu haber 17 Eylül 2015 - 15:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ömer Toprak Rize

Meydan projesi kapsamında Cumhuriyet Meydanına konulan Atatürk Heykelinin kaldırılmasına Atatürkçü Düşünce derneği tepki gösteriyor.

Rize Belediyesinin uygulamaya koyacağı Meydan projesi kapsamında Meydana konulan panoda Atatürk heykeline yer yok.

Yıllardır Cumhuriyet Meydanında simge olarak duran Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal”in heykeli Meydan projesine takıdı.
Rize Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ömer Toprak Cumhuriyet Meydanında Medan ile ilgili yapılan proje çalışmasında Atatürk Heykeli ortadan kaldırılıyor. Biz buna müsade etmeyiz, yapılan Proje meydan girişinde konuldu, Atatürk”ün yerine Çay Bardığı koymuşlar, Proje hakkında belediye başkanımız Reşat Kasap ile 4 Eylül tarihinde görüşme için randevu istedik, ancak 14 Eylül tarihine kadar cevap alamayında randevuyu yeniledik, halen ses yok, 1983 lü yıllarda yenilenen Atatürk Heykeli şimdi kaldırılmak istenmekte, Cumhuriyetin üniversitelerinde okuyan, akademik kişilikleri olan kişilerin böyle bir projeye imza atması doğru değil, bugün siyası iktidarlar olabilir, yarın yapacağın işten vicdan azabı duymamalısın” dedi.

Heykelin kaldırılmaması için gerekeni yapacaklarını belirten Toprak “ Ülke olarak değerlerimizi yok etme yerine yaşatmalıyız, Atatürk bu ülkenin yetiştirdiği Dünya’nın imrendiği bir liderdir, Atatürk”ün heykelini kaldırmak, onun düşüncelerini silmek demek değildir, heykelin kalkmaması için tüm mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA