SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de 63 yaşında bilgisayar kursiyeri

Rize’de 63 yaşında bilgisayar kursiyeri
Bu haber 21 Nisan 2015 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bilgisayar kursuna katılan 63 yaşında ki Mustafa Arıcı öğrenmenin yaşı yok dedi.

mustafa arıcı

Rize’de 63 yaşındaki Mustafa Arıcı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı kursa katılarak bilgisayar kullanımını öğreniyor.

Dörtyol Köyü’nde tek başına yaşayan çay fabrikası emeklisi Mustafa Arıcı, Halk Eğitim Merkezi tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezinde açılan bilgisayar operatörlüğü kursuna katıldı. Kursta bilgisayar kullanmayı öğrenen Arıcı bir ayda bilgisayarı açıp kapatmayı, yazı belgesi oluşturmayı, internette girmeyi öğrendi. Kursun en yaşlı üyesi olan Mustafa Arıcı bilgisayar çağında olduklarını ve öğrenmek için geç kaldığını belirterek “Bugün her iş bilgisayarla oluyor. O nedenle bilgisayarı öğrenmek şart. İnternete giriyorum, yazı yazabiliyorum. Hatta dost ve arkadaşlara mesaj gönderebiliyorum.” dedi.

“AMACI YAZIŞMAK”

Halk Eğitim Merkezi bilgisayar öğretmeni Elif Aydın ise “Mustafa amcamız bilgisayarı öğrenmek için çok hevesli. Amacı yazışmakmış. Kendine yetecek kadar bilgisayarı şimdiden öğrendi. Her gün geliyor sıkılınca bazen gidiyor bazen de uyuyor. Kendisinin burada olmasından dolayı mutluyuz.”
Kurstaki genç arkadaşları ise Mustafa amcanın öğrenme azmine hayran kaldıklarını söylediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA