SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de 5 Bin Kişilik Cami İçin 10 Bin İmza Toplandı!

Rize’de Dörtyol Köyü sakini bayanlar, köylerinde bağışlanan araziler üzerinde bir külliye yapılması için imza kampanyası başlattı.

Rize’de 5 Bin Kişilik Cami İçin 10 Bin İmza Toplandı!
Bu haber 16 Şubat 2016 - 16:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Merkez ilçeye bağlı Dörtyol Köyü’nde bayanlar ilginç bir imza kampanyasına imza attı. Köy sakinleri geçtiğimiz yıllarda üzerinde külliye yapılması için geniş bir araziyi kendi kurdukları Fatih Sultan Mehmet Han Derneği’ne bağışlamıştı. Dernek ise bağışlanan arazi üzerinde bir imam hatip lisesi ve 5 bin kişilik cami bulunan büyük bir külliye oluşturulması için çalışmalara başladı. Dernek ilk olarak arazi üzerinde modern bir imam hatip lisesi inşa edilebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izin bekliyor.

Köy sakini bayanlar bağışlanan arazi üzerinde planlanan külliyenin inşası için gerekli izin ve desteğin sağlanabilmesi adına bir imza kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 10 bin imza toplanarak bu imzaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bir çok ilgili kurum ve kuruluşa gönderilmesi planlanıyor. Kampanyayı çevrede bulunan 46 köy muhtarlığı da destekliyor.

Yöre sakinlerinin talebi imam hatip lisesi ve diğer binaların yapımının 2016-2018 yatarım programına alınması. Yöne sakinleri daha önce de köylerinde bir Fen Lisesi yapılması için arazilerini bağışlamış ve bağışlanan arazi üzerinde Türkiye odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Fen Lisesi inşa edilmişti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA