SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de 18 Yaşında Gencin Beyin Ölümü Gerçekleşti!

Rize’de Feci Kaza, 18 yaşındaki gencin beyin ölümü gerçekleştirildi.

Rize’de 18 Yaşında Gencin Beyin Ölümü Gerçekleşti!
Bu haber 15 Haziran 2016 - 18:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’de Ramazan etkinlikleri kapsamında sergilenecek olan tiyatro gösterisinin sahne ışıklarını ayarlarken dengesini kaybederek yüksekten düşerek ağır yaralanan Rize İçin genç Girişim (RİGG) Derneği üyesi Ercan Yılmaz’ın (18) beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Yaşanan kaza sonrası Rize Belediyesi Ramazan etkinliklerinin ertelendiğini açıkladı. Saat. 11.00 sıralarında Kültür Merkezinde meydana gelen olayda salon içinde bulunan lamba ayarlarını yapan Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi olduğu öğrenilen Ercan Yılmaz, yüksekten salon içine düştü. Yılmaz’ın düştüğü kısımın normal şartlarda anahtarlı olduğu ve kimsenin kolaylıkla ulaşamayacağı bir yer olduğu iddia ediliyor.

Edinilen bilgiye göre, tiyatro gösterileri olan ve bu akşam sahnelenecek olan tiyatro gösterisinde sahne düzenleyicisi olarak görevi bulunan 12. Sınıf öğrencisi Ercan Yılmaz (18), salonun iç çatısında yer alan spot lambaları ayarlarken yüksekten seyirci koltuklarımın bulunduğu alana düştü.

Ağır yaralanan Ercan Yılmaz, Ambulansla Rize Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan Yılmaz’ın tüm müdahalelere rağmen beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Yaşanan kaza sonrası Rize Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Belediyemiz tarafından Kültür Merkezinde düzenlenen Ramazan etkinlikleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. Programlar yeniden başlatıldığında ayrıca duyurulacaktır.” denildi.

Polis Olayla İlgili Soruşturma Başlatarak, kaza mı ihmal mi diye araştırıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA