SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize Valisi’nden kanser hastalarına moral

Vali Ersin Yazıcı, kanser tedavisi gören çocuklar ve aileleriyle kahvaltıda bir araya geldi …

Rize Valisi’nden kanser hastalarına moral
Bu haber 13 Nisan 2015 - 2:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu anlamlı organizasyonda çocuklarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, bu tür sosyal aktivitelerin de çocukların gelişiminde önemli olduğunu vurguladı.

Çocuklarla tek tek sohbet eden Vali Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı, mutluluk pastasını çocuklarla beraber keserek, onlara ikram etti. Vali Yazıcı, “ Buradaki çocuklar, bizim çocuklarımız. Bizler burada onlarla beraber olmaktan büyük bir haz duyuyoruz. Gelecekleri açısından ne yapılması gerekiyorsa, bizlerinde destekleriyle buradaki arkadaşlar ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.”dedi.

Rize kanser hastalarına validen moral 2

Vali Yazıcı, çocukların mutluluğunun kendilerinin mutluluğu olduğunu kaydederek,” Bizler, kanserli çocuklarımıza moral vermeye çalışıyoruz. Onlara bir umut olmaya çalışıyoruz. Sağlıklı ve iyi olmaları için elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Hayat çocuklarımızla güzel. Onlarla birlikte olmak için özel çaba gösteriyoruz. Yapılan etkinliğin çocuklarımıza moral konusunda önemli etkisi oluyor. Burada arkadaşları ile bir arada olmaları, hastane ortamından çıkmaları onları mutlu ediyor. Çocukların morali yüksek olursa iyileşmede başarı oranının da yükseldiğine inanıyorum. ” dedi. Çok güzel bir gün geçirdiklerini dile getiren Vali Yazıcı, ” Hep birlikte pastamızı kestik. Onlara destek verdiğimizi ve yanlarında olduğumuzu gösterdik. Motive oldular. Yüzlerinde oluşan tebessüm her şeye bedeldi. Her bir çocuğumuza moral olmaya, hastalıkla mücadele ederlerken yanlarında olmaya ve umutlarına eşlik etmeye devam edeceğiz. Onların da eğlenmelerini sağlıklı çocuklar kadar mutlu yaşamalarını sağlamaya çalışmak hepimizin görevi olmalı. Herkes çok mutlu oldu. Çocuklarımız her zaman gülsünler. Çocuklarımız için bir arada olmaktan keyif aldık. Çocuklarımızdaki mutluluk her şeye değer. Çocuklar mutluysa bizler de mutluyuz.” dedi.

Rize kanser hastalarına validen moral 3

Etkinliği düzenleyen Rize Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Dr. Nilüfer Emen de yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.” Kanser hastası çocuklar hem biyomedikal hem de psikososyal açıdan değerlendirilmelidir. Aile ve sosyal çevreyle ilişkilerin artırılmasının, hastalığın yaşam kalitesi üzerindeki olumsuz etkisini azaltmaktadır. Bizler de bu bilinçle hastalarımızın ve ailelerinin moral motivasyonlarını artırmak, yaşam kalitelerini güçlendirilmesine yönelik girişimleri planlamak, değerlendirmek amacıyla bu programı tertip ettik. Başta Sayın Valimiz olmak üzere değerli katılımcılara teşekkür ederiz.”dedi.

Rize kanser hastalarına validen moral 1

Kahvaltıya katılan çocuk ve ailelerinin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Aileler, zor geçen tedavi döneminin arasında böyle bir etkinliğin kendilerine moral verdiğini belirtti.

Etkinliğe Rize Kanserle Mücadele Derneği Üyeleri ile Siyasiler de ilgi gösterdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA