SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize RENK’lenmeye devam ediyor!

Okul bahçesinde Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Okul Müdürü Şükrü Çağlayan ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Yazıcı’ya, öğrenciler çiçek takdim etti.

Rize RENK’lenmeye devam ediyor!
Bu haber 03 Kasım 2015 - 15:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ersin Yazıcı, yaptığı ziyarette ilk olarak Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ile birlikte öğretmenlerle bir araya gelerek, onların sorun ve isteklerini dinledi.

AKADEMİK BAŞARIYLA TAÇLANDIRMAK HEDEFİNDEYİZ

Eğitimin önemine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, ” RENK çok kapsamlı bir eğitim projesi. Değerler eğitiminden, kurumlararası işbirliklerine; sosyal ve sanatsal faaliyetlerden; mesleki gelişim programlarına uzanan pek çok başlıkta uygulama alanı bulunuyor. Çocuklarımıza, daha iyi insan olmak için kitapları adres gösterirken; bunu akademik başarıyla taçlandırmak hedefindeyiz “dedi.

TAKİP VE DENETİME DEVAM EDECEĞİM

Veli ve öğretmenle, eğitim kadrolarının yapacağı çalışmalarla öğrencinin her türlü şekle girebileceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Bizim bir sinerji yaratmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek. Hedefimiz ve amacımız o. Bu amacı gerçekleştirmek içinde vali olarak takip ve denetime devam edeceğim” diye konuştu.

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı ve Vali Yardımcısı Mehmet Kurt öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara gelecek planları hakkında sorular sordu.

HER YERDE BAŞARILI OLURSUNUZ
Öğrencilere okumanın öneminden bahseden Vali Yazıcı, “Bol bol kitap okursanız hemen her yerde başarılı olursunuz. Öğrencilik hayatındaki yaptığınız her başarılı çalışma, ilerde sizleri çok iyi konumlara getirecektir. Kitap okumak insanın anlayabilme, yorumlama ve pratik çözümler üretebilme kabiliyetini artırır. Mutlaka derslerinize çalışıyorsunuzdur ancak ders dışında da kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Kitap ve siz… Yalnız değilsiniz… “dedi.

Öğrencilerden hedeflerini her zaman yüksek tutmalarını isteyen Vali Ersin Yazıcı, son sınıflarda okuyan öğrencilere hedeflerinin neler olduğunu sorarak, onlara gayretli olmaları halinde hedeflerine ulaşabilecekleri konusunda moral verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA