SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize Kent Konseyi Gazeteciler İle Buluştu!

Rize Kent Konseyi 53 Gazeteciler Derneğinde toplanarak durum değerlendirmesi yaptı.

Rize Kent Konseyi Gazeteciler İle Buluştu!
Bu haber 19 Aralık 2015 - 20:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Kent konseyi üyeleri ile 53 Gazeteciler Derneği dernek binasında sabah kahvaltısında bir araya geldi.

03.07.2005 Tarihinde kurulan Kent Konseyleri Rize ”de de faaliyetlerini sürdürürken Rize Kent Konseyi üyeleri 53 Gazeteciler Derneğinde sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası açıklamada bulunan Rize Kent Konseyi başkan vekili Vedat Aydın amaçlarının Rize kültürünü ön plana çıkartmak olduğunu bu nedenle Liseler arası Hikâye yarışmasına 6 okuldan 15 öğrencinin katıldığını belirterek “ Pazartesi akşamı Kültür Merkezinde dereceye giren 6 öğrencimizin eserlerini halk ile paylaşıp bu öğrencilerimizi ödüllendireceğiz” dedi.

Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Murat Yazıcı ise amaçlarının demokrattık ve Hemşericilik adı altında sorunları çözmek, Projeler üretmek olduğunu belirterek “ Hikâye yarışmasında halk ağzı ile anlatılan dokuyu ortaya çıkarmaktır. Kültürümüzü yaşatmak gelecek nesillere taşımaktır. İlk 5 eseri kitap haline getireceğiz. Bu amaçla küçük yazarlarımız ön plana çıkacak” dedi.

Yazıcı “Kent konseyleri siyasi partilerin arka bahçesi değildir, o ilde sorunlara parmak basan, sorunların çözümünde rol oynayan kuruluşlardır. İlimizde uyuşturucu bağımlılarına karşı projeler üretmemiz gerek. Engelli vatandaşlarımız için neler yapabiliriz, dolmuşlara binmesinden şehir içindeki sorunlarına kadar projelere imza atmalıyız. Üniversiteyi girişlerde il olarak 61 inci sırada yer alıyoruz. Eğitim kalitesini nasıl artırırız. Annemin kitap okutulması ile eğitim seviyesi yükselmez, eğitimde aile bağlarını ve aile birliğini sağlamamız gerek” dedi.

Kent Konseyi Kadın kolları Başkanı Hatice Semiz ise Kadın Meclisi olarak her ay eğitim ve sağlık konusunda çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirterek “ Bunun yanında kültür çalışmalarımız var. Anneler ile birlikte kitap okuyoruz. Şu an Ardeşen ve Çayeli ilçelerinde kadın meclislerimiz var. Rizeli bayanlar ile ilgili etkin çalışmalarımız olacak. 2016 yılı içinde Kent konseyi için bütçe ayrılacak ve daha aktif çalışmalarımız olacak” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA