SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize Belediyesi’nden Aşure Aşı!

Rize Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Aşura ikramı Tuzcuoğlu Memişağa parkında yapıldı.

Rize Belediyesi’nden Aşure Aşı!
Bu haber 13 Ekim 2016 - 15:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aşure günü dolayısıyla her yıl bu faaliyetin yapıldığını aktaran Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, bu günler değerli ve kıymetli günler dedi.

Hicri yılbaşının başlangıcı kabul edilen Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nde çok önemli olayların yaşandığı anlatan Başkan Kasap; “Hadîslerde rivayet edilen olaylardan birkaç tanesini saymak istiyorum. Dua kapılarının açık olduğu bu günlerde İlk i Peygamber Hz. Adem’in tövbesi bu ayda kabul olunmuş, Hz.Nuh’un gemisi bu ayda Cudi dağına oturmuş, Hz İbrahim, Nemrut’un ateşinden bu ayda kurtulmuş, Hz. Eyyüb bu ayda hastalıklarından şifa bulmuş “dedi.

Yapılan ikramların bolluk ve bereket için hükmünün büyük olduğunu ifade eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, belediye olarak yalnız fiziki alt yapı ve üst yapı çalışmalarına önem verilmediğini, bu tür kültürel faaliyetlerle birlikte olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade etti.

Aşure İkramı programına eşi Menduha Kasap”la Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, davete icabet edenlere teşekkür etti, aşure ikramında bulundu.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a aşure ikramında Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Albay Semih Çoşkun, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, MÜSİAD Başkanı Mehmet Dabak, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Sadettin Türüt ve Meclis Üyesi Necibe Oflu eşlik etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA