SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize Belediyesi’nde toplu sözleşme fırtınası!

Rize Belediyesi’nde toplu sözleşme fırtınası!
Bu haber 06 Haziran 2015 - 0:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Su Yap-İş (Rize Andon İçme Suyu Arıtma Tesisi) Birlik Başkanlığı ile Hizmet-İş Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşmesi Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın makamında anlaşmayla sonuçlandı.

reşat kasap toplu sözleşme rize belediyesi

İki yıl süreli imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilerin ücretlerinde %20 ile %35 oranında artışlar sağlandı. Sosyal haklarda ise %20 ile %50 artış oldu.

Yapılan artışlarla en düşük maaş alan işçinin ücreti 2150 TL den, 2550TL’ye yükseltildi. Fakülte mezunu İşçilerin aylık ücretleri ise 3200TL’ye yükseltilmiş oldu.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İmza törenin de yapmış olduğu açıklamada; “İşçilerimizin ücretlerinde memnun eden oranlarda artış sağladık. Umarım işçilerimizdeki bu memnuniyet hizmet olarak halkımıza yansır. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Rize Şube Başkanı Mehmet Alaca; “Ribelsan limited şirketi ve Rize Su Yap-İş Birlik Başkanlığı toplu iş sözleşmelerinde çok güzel oranlara imza attık. İşçilerimizi çok memnun eden zam oranları için Sayın Başkanımız Prof. Dr. Reşast Kasap’a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sözleşme sürecindeki destek ve uyumlu çalışmalarından ötürü Birlik Müdürümüz Ümit Hüseyin Sarı beyefendiye de teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA