SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize Barosu Başkanı’ndan İlginç Savunma!

Rize Baro Başkanı M.N.G.’yi hararetle savundu, polise şok suçlama yöneltti

Rize Barosu Başkanı’ndan İlginç Savunma!
Bu haber 08 Ocak 2016 - 22:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’de çocuklara cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanan Rize İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı ve Kızılay Şube Başkanı M.N.G.’nin avukatlığını üstlenen Rize Baro Başkanı Yunus Çoruh’un savunması duyanları şok etti.

Rize Adliyesine sevk edilen ve hakkında bilgi, belge, görüntü, yazışma kayıtlarından oluşan 330 sayfalık fezleke hazırlanan M.N.G.’nin avukatlığını Baro Başkanı Yunus Çoruh üstlendi. Savcılığın tutuklama talebiyle sevk ettiği nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan M.N.G. suçlamalarla ilgili kendini savundu. Söz alan avukatı Yunus Çoruh yaptığı savunmada, polisi abartılı bir fezleke hazırlamak ve olayla ilgisi olmayan geçmişteki müfettiş soruşturma evraklarını da dosyaya eklemekle suçladı. Polisin ilk mağdur varken ikinci mağduru bulup çıkardığını belirten Çoruh polisin konuyla ilgisiz konuşma kayıtlarını ve yazışmaları soruşturma dosyasına ekleyerek gereksiz iş yaptığını öne sürdü. Çoruh, polisin basına bilgi verdiğini de iddia ederek gazetecilerin adliye girişin de beklemesini de yadırgadı.

Baro Başkanı Yunus Çoruh’un müvekkilini savunma adına polisin titizlikle yürüttüğü soruşturmayı karalamaya çalışması duyanları şaşırttı. Polisin hem mağdurlar hem sanık açısından titizlikle soruşturma yürütmesi ve teknik delilleri toplamasının soruşturmanın selameti açsından son derece önemli olduğunu ifade eden hukukçular böyle bir savunma yapılmasını yadırgadı.

Baro Başkanı Yunus Çoruh M.N.G. hakkındaki iddialar ile ilgili daha sonra görüştüğü gazetecilere iddiaların güçlü delillere dayandırıldığını belirterek M.N.G.’nin büyük bir ceza alabileceği öngörüsünde bulunması da dikkat çekti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA