SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Reza Zarrab hediye ettiği yalıyı geri aldı

Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş’e hediye ettiği Kanlıca’daki ikiz yalıyı bu yıl başında kendi üzerine geçirdiği ortaya çıktı

Reza Zarrab hediye ettiği yalıyı geri aldı
Bu haber 31 Mayıs 2016 - 0:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD’de halen tutukluluğu süren Rıza Zarrab’ın Beykoz Kanlıca-Çubuklu yolundaki ikiz yalıların tamamına sahip olduğu iddia ediliyor. 2011 yılında aldığı Kanlıca’daki ikiz yalı arasında asansör ekleyen ve dış görünümünü değiştiren Rıza Sarraf’ın, eşi Ebru Gündeş’e hediye olarak aldığı yalıyı, bu yılın başında kendi üzerine geçirdiği ortaya çıktı.

Zarrab, Cemalettin Happani’ye de Esenyurt’ta bir daire vermiş.8 Ocak 2016’da 393 yevmiye no ile yalıyı satın almış görünen Zarrab’ın bu satış karşılığında Ebru Gündeş’e ne kadar ödediği öğrenilemedi.

Kanlıca Mahallesi’nde 23 pafta 116 ada 4-5 parseller üzerinde bulunan ve toplam üç yalıdan oluşan Mehmet Arif Bey Yalıları’ndan ikisini 2011’de satın alan Zarrab  4 parseldekini kendi, 5. parseldekini eşi Ebru Gündeş’in üzerine kaydettirmişti.

Zarrab, Osmanlı döneminde inşa edilen ve 1970’te ikinci derece tarihi eser olarak tescili yapılan yalılarda tadilat çalışması başlatmış ve bu proje, İstanbul 6 numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nce onaylanmıştı. Ancak tadilat projesinde yer almayan kaçak eklentiler nedeniyle suç duyurusu üzerine Beykoz Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştı. Savcı Turgut Çakır’a ifade veren Ebru Gündeş, “Benim haberim yok her şeyi Rıza yaptı” dediği yalısını nedeni anlaşılamayan bir şekilde bu yılın başında eşi Rıza Sarraf’a sattı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA