SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Peşmerge, IŞİD’e karşı operasyon başlattı

Peşmerge güçleri, IŞİD’in elinde tuttuğu Musul’un Hazır bölgesindeki yerleri geri almak için geniş çaplı operasyon başlattı

Peşmerge, IŞİD’e karşı operasyon başlattı
Bu haber 29 Mayıs 2016 - 20:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Irak’taki Peşmerge güçleri, terör örgütü IŞİD’in elinde tuttuğu Musul’un Hazır bölgesindeki stratejik noktaları geri almak için geniş çaplı operasyon başlattı.
Operasyon bölgesinden verilen bilgilere göre, Peşmerge güçleri sabahın erken saatlerinde Musul’un Hazır bölgesinde IŞİD’in elinde tuttuğu köyleri geri alınmak için harekete geçti.

Peşmerge’nin başlattığı operasyonu yavaşlatmak için terör örgütü militanlarının intihar eylemleriyle ilerleyişi durdurmak istediği belirtildi.

Stratejik öneme sahip civar köylerin geri alınması için başlatılan operasyona 4 binin üzerinde Peşmerge’nin ağır silahlarla ilerleme kaydettiği aktarıldı.
Çatışma bölgesindeki Peşmerge komutanları tarafından operasyonun amacının, Erbil kentine yakın bölgelerin güvenliğini temin etmek, olası havan ve katyuşa füze saldırılarını en aza indirmek olduğu ifade edildi.

Peşmerge’nin kontrol altına almak istediği köylerin çoğunluğunun Hristiyanlara ait olduğu ve ortalama 5 kilometre ilerlemenin hedeflendiği açıklandı.
Hazır bölgesi, Musul kent merkezinden 37 kilometre, Erbil’den ise yaklaşık 60 kilometre mesafede yer alıyor.

AA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA