SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Ovit Tüneli İnşaatında 15 İşçi Zehirlendi

Ovit Tüneli İnşaatında 15 İşçi Zehirlendi
Bu haber 15 Haziran 2015 - 18:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’nin İkizdere İlçesi’nde yapımı devam eden 14 kilo metre uzunluğu ile dünyanın en uzun 2. tüneli olma özelliği taşıyan Ovit Tüneli’nde yangın çıktı. 15 işçi dumandan etkilendi.

Rize’nin İkizdere İlçesi Ovit Geçidi’nde 2 bin rakım üzerinde inşa edilen 14 bin 300 metre uzunluğundaki dünyanın en uzun 2. tüneli olan Ovit Tüneli inşaatında bugün yaşanan yangında 15 işçi dumandan etkilenerek hastanelere kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre olay bugün saat 10:00 sularında ayna olarak tabir edilen kazı işleminin yapıldığı 5. Kilo metrede meydana geldi. Beton püskürtme makinesinde çıkan yangın kısa sürede tünelin duman ile dolmasına neden oldu. Tünelin içerisinde bulunan 15 işçi dumandan etkilendi.

Ambulanslar ile İkizdere ve Rize’de ki hastanelere kaldırılan işçiler yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi. Rize Devlet Hastanesi’nde ise iki işçinin tedavisi sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ekibi 23 Temmuz 2014 tarihinde tünel inşaatında yaptığı incelemede; acil uyarı sistemi bulunmaması, tünellerde zehirli gaz seviyesinin makul seviyeyi aşması, havalandırmanın yeterli olmaması ve emiş sistemi olmaması gerekçeleri ile tünelde faaliyetlerin durdurulmasını kararlaştırmıştı.

Tünelde çalışmalara bir ay kadar ara verilirken yüklenici firmalar yüksek maliyetlerin altına girerek tüneldeki güvenlik sistemlerini en üst düzeye çıkartmıştı. Tünelde alınan güvenlik tedbirleri Avrupa Standartlarının üzerinde kabul ediliyordu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA