SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Osmanlı Ocakları’na Davutoğlu Tokadı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile bir genelge yayınlanarak, Osmalı Ocakları ve benzeri kuruluşların faaliyetlerine karşı kamu kurumları uyarıldı.

Osmanlı Ocakları’na Davutoğlu Tokadı!
Bu haber 10 Aralık 2015 - 0:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu adına 4 Aralık’ta bir genelge yayımlayarak Osmanlı Ocakları Derneği ve benzeri girişimlerde bulunan art niyetli kişiler ve sivil toplum örgütleriyle ilgili kamu kurumlarını uyardı. Osmanlı Ocakları adlı derneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adını kullanarak himaye görüyormuş gibi hareket ettiği belirtilen genelgede, söz konusu derneğin kamu kurum ve kuruluşları nezdinde haksız ve kişisel çıkar sağlamak istediği belirtildi. Genelgede, “ayrıcalık tanımayın ve yasalar çerçevesinde gereğini yapın” talimatı verildi. Habertür’ün haberine göre genelgede şu ifadelere yer verildi:

Himaye etmiyoruz

”Son zamanlarda kamuoyunda “Osmanlı Ocakları Derneği” olarak bilinen bir dernek tarafından, derneğin internet sayfası üzerinden yapılan ve gerçeği yansıtmayan bazı paylaşımları ve faaliyetleriyle Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan ‘özel ve ayrıcalıklı bir himaye’ gördükleri gibi hak etmedikleri bir itibar ve desteği toplum nezdinde sağlamayı hedefledikleri, böylece haksız ve doğru olmayan, kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir algı oluşturmaya çalıştıkları, bu ‘özel’ ve ayrıcalıklı himaye görme algısının, art niyetli olarak daha da ileri götürüldüğü, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde haksız ve kişisel çıkarlar sağlamaya yönelik olarak kullanılmaya çalışıldığı bilgisi edinilmiştir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA