SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Nöralterapi vücudu ‘resetliyor’

Çok az hareket eden, radyasyona maruz kalan, elektromanyetik kirlilikle savaşan ve doğadan gittikçe uzaklaşan 21. yüzyıl insanı için tedavilerde farklı bir yol olarak uygulanan nöralterapi, yeniliklerle beslenen hekimler tarafından tartışılacak. Regülasyon tıbbı ile modern tıp arasından köprü olan nöralterapi, ilaç tıbbında hastalıklarına çözüm bulamayanlar için bir kurtuluş yolu olarak tanımlanıyor

Nöralterapi vücudu ‘resetliyor’
Bu haber 01 Haziran 2016 - 17:13 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Hem dünyadan hem Türkiye’den doktorların yer  alacağı, nöralterapi ve regülasyon tıbbı hakkında birçok önemli noktanın ele alınacağı Nöralterapi Kongresi, 2 Haziran’da başlıyor.

Regülasyon Tıbbı ile modern tıp arasından köprü olan  nöralterapi yöntemlerinde, en son gelişmeler ve tedavilerde  kazanılan başarılar gerçek vaka örnekleriyle masaya  yatırılacak. Beden, zihin ve ruh sağlığına ulaşmayı sağlayacak birçok yeni yöntem konuşulacak. 3 gün boyunca doktorlar, insanların hayatını ilaca veya neştere mahkum olmadan nasıl sağlıklı idame ettireceğini tartışacak.

Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, nöralterapinin Türkiye’deki öncüsü. Uluslararası düzeyde bir nöralterapi ağı kuran Prof. Nazlıkul, her ülkenin bu alandaki doktorlarını buluşturuyor.  Uzmanlaşmak isteyen tıpçılar için ayrı eğitim programları  düzenliyor. Avrupa Asya Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Federasyonu da bu yıl altıncısı  yapılan kongrenin destekçilerinden.

‘HASTALIK YOKTUR HASTA VARDIR’

“Nöralterapi, modern tıp uygulamalarına bilimsel ve güvenilir bir  katkı sağlıyor, pek çok kronik hastalığın anlaşılmasında ve tedavisinde ciddi  destek veriyor” açıklamasını yapan Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul,  bu yıl  ağırlıklı olarak kadın ve erkek hastalıkları, üreme sorunları ile ağrı tedavisi konularının ele alınacağını, bilimsel ve yeni araştırma  sonuçlarının sunulacağını belirtti. Hastalıklarda sadece fiziksel  ve kimyasal bedenleri iyileştirmenin yeterli olmadığına, ruhsal  ve enerji durumlarının da tedaviye dâhil edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Regülasyon tıbbı ile modern tıp arasından köprü olan nöralterapi metoduna, doktorların yoğun ilgisi var. “Hastalık yoktur hasta vardır” prensibi ile her hastaya özgü bir  tedavi metodu kullanılıyor. Deri altına yapılan anestezik madde  uyarılarıyla  kişiye özel seyreden bu tedavi yöntemi, hekimlerinin gündeminde. İlaç tıbbında hastalıklarına çözüm bulamayanlar için de bir kurtuluş yolu.

HASTALIĞA KARŞI SİNİR AĞI ‘RESETLENİYOR’

“Nöralterapi yöntemi adeta  vücudun network ağına uyarıcı ve  düzenleyici bir program yüklemek gibi” diyor Prof. Dr. Hüseyin  Nazlıkul. Bedenin düzenli çalışması, hormonal sistemin  dengede kalması için vücudun doğuştan otomatik olarak  ayarladığını belirtiyor ve ekliyor:  “Vücudu ağ gibi saran  otonom sinir sistemi, normalde sorunsuz çalışır. Ancak  kimyasal, biyolojik, psikolojik, fiziksel, elektromanyetik alan  bozulmaları, geçirilen ameliyatlar gibi çeşitli nedenlerle bazı  organlar zararlı kimyasalları kendinden uzaklaştıramadığı ve  beslenemediği için hastalanır. Nöralterapide yapılan lokal  anesteziler, otonom sinir sisteminin ‘resetlemesini’ sağlar.  Hasarlı bölgedeki hücreler bu yolla uyarılır ve yenilenir.”

VÜCUTTAKİ ELEKTRİK DÜZENLENİYOR

Nöralterapi, çoğunlukla çaresiz, ilaç tıbbında çözüm bulamamış hastaların tercih ettiği bir tedavi metodu. Özellikle klasik tıbbın yetersiz kaldığı uzun süreli, geçmeyen  ağrılar, regl düzensizliği, kabızlık, yaşlanma, alerji, hamile  kalamama, hormonal düzensizlik, üst solunum yolu hastalıkları, bağırsak ile ilgili tüm  şikâyetler gibi birçok alanda  nöralterapi kullanılıyor. Sorunlu organlarda cilt altı dokulara enjeksiyonla anestezik madde verildiğinde otonom sinir sistemi uyarılıyor. Bu uyarıyla  “vücuttaki elektriğin düzenlenmesi” sağlanıyor ve böylelikle vücudun iletişim ağındaki aksaklıklar giderilerek tedavide etkili sonuçlar elde ediliyor.  Hamile ve emziren annelere de uygulanabiliyor. Tansiyon, şeker, kalp vb. hastası olmak bu  tedaviyi almaya engel değil.

NÖRALTERAPİ NASIL İŞLİYOR?

Bedendeki hastalıklı bölgenin cildine lokal anestezik madde enjekte edldiğinde sinir sistemi ağında enerji yükseltici uyarı meydana geliyor. Bu uygulamayla vücudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ (network) yapısında olan otonom sinir sisteminin uyarılması ve düzenlenmesi (regulasyonu) sağlanıyor. Sinir iletisi artan doku daha düzenli çalışıyor. Böylece, beslenen temizlenen ve düzenli komut alan hasta ya da ağrılı organın kendini iyileştirme kapasitesi artıyor.

Nöralterapinin temelinde, sağlıklı bir kişinin vücudunda serbestçe akan enerji anlayışı var. Otonom sinir sistemi, her hücreye ulaşan, her hücrenin bilgisini tüm vücuda anında ulaştıran ve çalışmalarını kontrol eden bir biyoelektriksel ağ aslında.  Bu ağdaki bozukluklar tüm hastalıkların temelini oluşturuyor.

Nöralterapi bu bozuklukları düzelttiği içi  tüm hastalıklarda etkili ve kalıcı bir tedavi sağlanıyor. İlaçlarla sağlanamayan bu etkiyle hastalık kaynağından tedavi ediliyor. Bir bilgisayar zaman zaman çok sayıda programdan dolayı nasıl yavaş çalışır  ve arızalar başlarsa  yapılması gereken ilk şey her şey kapatıp yeniden başlatmak. Aynı şekilde otonom sinir sistemi de  “beden bilgisayarı” gibi. Nöralterapi bu anlamda bedendeki otonom sinir sistemini  “yeniden başlatan” bir uygulama.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA