SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Müsteşar’dan ÇAYKUR Ziyareti!

Savunma Sanayi Müsteşarı Demir Çaykur’u ziyaret etti.

Müsteşar’dan ÇAYKUR Ziyareti!
Bu haber 19 Aralık 2015 - 21:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Rize’de bulunan Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir beraberinde Roketsan Yönetim Kurulu’nun Ardeşenli Üyesi Prof. Dr. Metin Yerebakan ve Prof. Dr. Turan Erol ile birlikte ÇAYKUR’u ziyaret etti.

Bazı çalışma ve incelemeler için Rize’de bulunduklarını belirten Savunma Sanayi Müsteşarı Demir bölgenin lokomotifi ve ülke içinde stratejik bir önemi olan ÇAYKUR’u da ziyaret ettiklerini belirtti. ÇAYKUR’un bölge insanı kadar ülke ekonomisi içinde önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Demir ÇAYKUR’un özellikle son yıllarda birçok başarılarla adından sıkça söz ettirdiğini söyledi.

Nezaket ziyaretinden ötürü Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’e teşekkür eden Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu savunma sanayisinin son yaşanan olaylarla ne kadar önemli bir sektör olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu alanda yapılan başarılı çalışmalar ülke olarak göğsümüzü kabartmaktadır. Buna katkı veren herkese ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Bölgede bulunan ve Türkiye’nin ilk özel silah fabrikası olan ASİLSAN’ın bölge için çok önem arz ettiğini belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Ardeşen’de kurulan ve Türkiye’nin ilk özel silah fabrikası olan ASİLSAN hem bölge insanı için hem de ülke ekonomisi için önemli bir kuruluş. Bu tür fabrikaların başka bölgelerde de açılması gerekiyor. Kendi silahımızı kendi insanımız yapmalı. Bu anlamda bölgemizde bilinen fakat üretim izni olmayan ve halk arasında el yapımı diye adlandırılan silahlar için üretim ve satış izinlerini düzenleyen ilgili kanun (5201 sayılı) ve yönetmelik değişikliği, vekilliğim döneminde bizzat içerisinde olduğum yoğun çabalar neticesinde yapılmıştı. Ancak uygulamaya geçmeyen bu değişiklikler günümüz şartlarına daha uygun ilave katkılarla hayata geçebilse özellikle bölgesel ve milli ekonomimiz için çok faydalı olacağı kanaatindeyim.” Dedi.

Ziyaretin sonunda Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’e ÇAYKUR’un nostalji ürünlerinden, beyaz ve organik çaylardan oluşan hediyelerin takdimini yaparken, Savunma Sanayi Müsteşarı Sayın Demir ise Genel Müdür Sütlüoğlu’na Türkiye’nin ilk yerli üretim insansız hava aracı olan Anka’nın maketini hediye etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA