SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

MHP’ye mühürün faturasını AK Belediye Müdür’e kesti!

MHP’ye mühürün faturasını AK Belediye Müdür’e kesti!
Bu haber 13 Mayıs 2015 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta mühürlenen MHP’nin Rize Merkez Cumhuriyet Meydanı’nda ki Seçim Ofisi’nin faturası Rize Belediyesi Zabıta Müdürü’ne kesildi.

mühür olayı

MHP Seçim Ofisi’nin mühürlenmesinin ardından olaya tepkiler artarak devam ederken Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın, bilgisi dışında MHP seçim ofisini mühürlediği gerekçesi ile Zabıta MüdürüBayrak Ali Sarı hakkında soruşturma açarak Sarı’yı görevinden aldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting yapacağı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan MHP Rize Seçim Koordinasyon Merkezi’nin mitingden bir gün önce komik bir gerekçe ile mühürlenmesine terkiler artarak devam ediyor. Erdoğan’ın mitinginden bir gün önce çok amaçlı Ses Salonu, “Düğün Salonu Ruhsatı” bulunmadığı gerekçesi ile Rize Belediyesi Zabıtaları tarafından mühürlenmişti. Artan tepkiler üzerine Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, konuyla ilgili yargı kararı bulunduğunu, kendilerinin görevlerini yerine getirdiklerini söyleyerek Rize Belediyesi’ni savunmuştu. Ancak mühürleme ile ilgili bir yargı kararı bulunmadığı öğrenildi.

FATURA MÜDÜRE KESİLDİ

Edinilen bilgiye göre Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, kendi bilgisi dışında MHP Rize Seçim Koordinasyon Merkezi’ni mühürlediği gerekçesi ile Rize Belediyesi Zabıta Müdürü Bayram Ali Sarı’yı görevinden aldı. Ayrıca Sarı hakkında soruşturma açıldı. Öte yandan mühürleme ile ilgili Rize Belediyesi Meclis kararı bulunduğu ve altında Kasap’ında imzası olduğu iddia ediliyor. Görevden alınan Sarı’nın yerine Sinan Çap getirildi. Uzun yıllar Zabıta Müdürlüğü yapan Sarı, üç yıl önce tezgahını kaldırttığı seyyar satıcı tarafından makamında bıçaklanmıştı. Ağır yaralanan Sarı uzun süre gördüğü tedavinin ardından görevine geri dönmüştü.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA