SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

MHP’den Rize’de Gövde Gösterisi

MHP’den Rize’de Gövde Gösterisi
Bu haber 26 Nisan 2015 - 16:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu aday tanıtım toplantısı öncesi MHP Rize’de gövde gösterisi yaptı.

MHP Rize Konvoy  (5)

Haber: Hasan Fehmi Demir – Mert Bekar

200’ün üzerinde araç ile trafiğe çıkan MHP’liler Çayeli’nden başlayarak Karadeniz Sahil Yolu’nda uzun kuyruklar oluşturdu. Çayeli’nden başlayan kalabalık konvoy İslampaşa’dan Cumhuriyet Caddesi’ne girdi. Şehir içerisinde tur atan konvoy MHP Rize İl Başkanlığı’nın Rize Maydanı’nda bulunan seçim koordinasyon merkezinin önünden dönerek İsmail Kahraman Kültür Merkezi’ne gitmek üzere Atatürk Caddesi’nden yoluna devam etti.

Foto Galeri İçin Tıklayın….

Haberin videosu için Tıklayın

Konvoy halinde araçlarla gelen MHP’lileri Aday Tanıtım Toplantısı’nın yapılacağı Kültür Merkezi’nde binlerce Ülkücü ve Türk Milliyetçisi bekledi. Kendi tabanının yanı sıra Aday tanıtım toplantısına dışardanda çok sayıda katılım oldu. Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri MHP tarafından Rize’de ilk kez gerçekleştirilen ‘Serbest Kürsü’ programını izlemek üzere İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde hazır bulundu.

RİZE’DE İLK KEZ SERBEST KÜRSÜ KURULDU

İktidar Partisi olan ve Rize’de %75’in üzerinde oy alan Adalet ve Kalkınma Partisi de içerisinde olmak üzere hiçbir partinin uygulamaya cesaret edemediğini MHP gerçekleştirdi. Rize’de MHP tarafından aday tanıtım toplantısında ‘Serbest Kürsü’ kuruldu ve kurulacağı günler öncesinden STKlar başta olmak üzere tüm halka duyruldu. Serbest Kürsü Programı’nda gazeteciler ve sivil vatandaşlar genci yaşlısıyla akıllarındaki soruları MHP’nin Rize Milletvekili adaylarına sordular. Bu sayede MHP Milletvekilleri Rize’den MHP İktidarında hiçbir şeyin gizli kalmayacağının sinyalini verdi.

Foto Galeri İçin Tıklayın….

Haberin videosu için Tıklayın

BİRBEN HERKESİ SAHNEYE ÇAĞIRDI

Toplantıda ilk olarak konuşma yapan MHP Rize İl Başkanı Serkan Bşrben, “ Bu organizasyonda emeği geçen her ülküdaşıma sonsuz teşekkür ediyorum. Bu salon bugün gösteriyorki MHP’nin önlenemez yükselişi hızla sürüyor. MHP’nin iktidar yolunda başlatmış olduğumuz bu yürüyüşte yanımızda olan herkese binlerce teşekkür ederim” diyerek Organizasyonda emeği geçen İl yönetim kurulu üyelerini, İlçe ve belde başkanlarını sahneye davet ederek birlik ve beraberlik görüntüsü verdiler.

ADAYLAR HER SORUYU CEVAPLADI

Toplantının formatı gereği sahneye adaylarla birlikte Gazeteci, Yazar, Sivil toplum temsilcisi ve salondaki bayanlardan biri alınarak Milletvekili adaylarına sorular soruldu. Daha sonra mikrofon salonda bulunanlara uzatılarak salondakilerin soruları alındı. Gençlerin istihdam konusundan, Çay konusuna kadar, Balyoz soruşturmalarından Rize havaalanına kadar birçok sorunun sorulduğu aday tanıtım toplantısında MHP adayları sorulan tüm soruları yanıtladılar.

DİĞER SİYASİ PARTİLERİDE BU ŞEKİLDE GÖRMEK İSTERİZ

İlk soru Rize’nin yerel gazetecilerinden geldi, öncelikle böyle bir demokratik ortamı hazırladıkları için MHP teşkilatına teşekkür ederek başlayan konuşmada “Gazeteciler olarak böyle bir ortamda olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Gönül isterdi ki diğer siyasi partiler de MHP’nin gösterdiği cesaret gösterebilsin. Merak ettiklerimizi onlara da Halkın önünde soralım ” dendi.

AKP’ye OY VERDİM VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM

Salondaki konuşmacılardan Sakat bacağıyla Pazar’dan dolmuşa binip sırf bu toplantı için Rize’ye geldiğini ifade eden bir kadın vatandaş ise” Geçen seçimde İstanbul’dan 400 TL masraf yaparak Rize’ye geldim ve AKP’ye oy verdim. Fakat bu AKP’nin yaptıkları hitler Almanya’sını geçti. Böyle bir toplantı yaptığınızı basından duyunca mutlaka gidip MHP ile helalleşmem lazım dedim. Bir dahaki seçimde yine İstanbul’dan geleceğim masrafı ne olursa olsun gelip MHP’ye oy kullanacağım.Vicdan azabını dindirmem lazım”demesi salondan büyük alkış aldı.

RİZE’DE GÖVDE GÖSTERİSİ

İsmail kahraman Kültür Merkezindeki toplantının ardından salondakiler topluca Rize meydanındaki Seçim Ofisine yürüdü. Yolda sloganlarla yürüyen MHP’lilere çevredeki vatandaşlardan destek geldi.Seçim ofisinin önünde İl Başkanı Serkan Birben’in teşekkür konuşmasının ardından kalabalık sessizce dağıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA