SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Meclis Başkanı gençleri konuk etti haberi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, 81 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) gelen gençleri kabulünde, “Adil bir Türkiye, adaletli bir Türkiye. Demokrat bir Türkiye. Demokrasiyi içine azmetmiş bir Türkiye” dedi.

Meclis Başkanı gençleri konuk etti haberi
Bu haber 18 Mayıs 2016 - 19:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TBMM Başkanı Kahraman, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile birlikte 81 il ve KKTC’den gelen gençleri tören salonunda kabul etti. Eğitimin her ülkenin birinci meselesi olduğunu vurgulayan Kahraman, gençlerin geleceğe hazırlanmasının ve hazır olmalarının çok önemli olduğunu kaydetti. İnanmanın önemine dikkat çeken Kahraman, “İnanırsanız başarırsınız” ifadelerini kullandı. Kahraman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adil bir Türkiye, adaletli bir Türkiye. Demokrat bir Türkiye. Demokrasiyi içine azmetmiş bir Türkiye. Cumhuriyet. Cumhurun yani halkın hakimiyetin olduğu bir Türkiye. “

Bakan Kılıç ise, Meclis’in millet için çok büyük bir anlamı olduğunu belirterek, “TBMM, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun rotasını çizen, kararlılığını alan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün tecelli ettiği kurumdur” dedi.

TBMM Başkanı Kahraman, öğrencilerden gelen hediyeleri kabul etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA