SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Kıbledağı Camii Açılmayı Bekliyor!

Kıbledağı Camii Açılmayı Bekliyor!
Bu haber 05 Ağustos 2015 - 20:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

kıble dağı camii

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’nin Güneysu ilçesinde Kıbledağı’nın zirvesine inşa edilen caminin yapımı tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2011 yılında Başbakanlığı döneminde, Güneysu İlçesi’ne 9 kilometre uzaklıktaki 1130 rakımlı Kıbledağı’na giderek Ayane camisini ziyaret etti. Aynı alanda yeni bir cami yapılmasını ve kent ormanı oluşturulmasını istedi. Bunun üzerine başlatılan çalışmalarla dağın zirvesi yeniden düzenlendi, ardından da çevresinde kent ormanı için çalışma yapıldı.

Erdoğan’ın isteği üzerine, Üsküdar Şemsi Paşa Cami’nin benzeri Kıbledağı’nda inşa edildi. 275 metrekare alana kurulan caminin 70 metrekaresi erkekler, 45 metrekaresi de kadınlar için ayrıldı. Kapalı alanda 200 kişinin ibadet edebileceği caminin kubbesinin yüksekliğinin 13, minarenin yüksekliğinin ise 27 metre olduğu bildirildi. Şadırvanında sürekli olarak sıcak su akacak şekilde düzenleme yapılan camide, kadınlar için ibadet mekanının yanında bir de bebek bakım odası inşa edildi.

Yapım masraflarının hayırseverler tarafından karşılandığı öğrenilen caminin açılışını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması bekleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA