SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Akhisar Antalyaspor Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Çaykurrizespor Eskişehirspor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Mersin idman yurdu Osmanlıspor Sivasspor Trabzonspor

Kendirli’ye futbol sahası ve spor kompleksi yapılıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kendirli’ye verdiği söz yerine getiriliyor.

Bu haber 12 Mart 2016 - 13:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’nin Kendirli Beldesi’nde yapılacak olan futbol sahası ve spor kompleksi için yer teslimi gerçekleştirildi. Kompleks 1 yıl içinde yapılarak teslim edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kendirli ziyareti sırasında verdiği söz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçiriliyor. Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı tarafından projesi çizilen spor kompleksinin 2017 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Kendirli Beldesi Belediye Başkanı Alaaddin Serdar, yüklenici firma temsilcisi ile birlikte futbol sahası ve spor kompleksinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alaaddin Serdar, KDV hariç 1 Milyar 953 bin TL bütçe ile yapılması planlanan tesiste aydınlatması, soyunma odaları ve 500 kişilik tribünü bulunan futbol sahasının yanı sıra, voleybol sahası, basketbol sahası ve tenis kortu bulunacağını söyledi.

Yüklenici firma olan Ön-Ka İnşaat A.Ş.’ye yer tesliminin yapıldığını ve 360 günlük iş bitirme sürecinin başladığını söyleyen Serdar, ekim ayı içinde projenin teslim edilebileceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Serdar, gençlerin hizmetinde olacak böyle güzel bir tesisin beldelerine kazandırılmasında katkısı bulunan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcilerine ve İl Müdürü Mustafa Çelik’e şükranlarını sundu.

Kaynak: Okur53

Etiketler :
SON DAKİKA