SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Kasap’tan Almaya’daki Türk STK’lara Ziyaret!

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap Fransa’da ki programlarının ardından Almanya’da bulunan Türk Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti.

Kasap’tan Almaya’daki Türk STK’lara Ziyaret!
Bu haber 23 Ekim 2016 - 15:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’yi temsilen Avrupa konseyi yerel yönetimler komisyonu üyesi olarak bulunduğu Fransa’nın Strazburg kentinde temaslarını tamamlayan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Köln’de düzenlenecek olan ve konuşmacı olarak da yer alacağı Rizeliler Günü etkinliğine katılmak üzere Almanya’ya gitti.

Almanya’nın Köln şehrinde Türk Sivil Toplum Kuruluşları olan Avrupa Türk Demokratlar Birliği, WEFA yardım kuruluşu ve inşaatı devam eden Köln Merkez Camiini ziyaret etti. Ardından Başkan Kasap Rizeli hemşehrileriyle yemekte bir araya geldi.

Başkan Kasap burada sivil toplum kuruluşlarının Almanya’daki çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Özellikle Almanya’da yaşayan Rizelilerin Rize’yle olan etkileşimlerini arttırabilmek adına yapılabilecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. Başkan Kasap yapımı devam eden Köln merkez camiini de incelerek yetkililerde bilgiler aldı.

Başkan Kasap, bu gün saat 14’te Köln’de düzenlenecek olana Avrupa Rizeliler Derneği’nin organize ettiği ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de konuşmacı olarak katılacağı Rizeliler Gününe katılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA