SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Karal Bakan Oluyor İddiası!

Kabine’de herkes Başbakanı merak ederken yeni bakanlar kim?

Karal Bakan Oluyor İddiası!
Bu haber 19 Mayıs 2016 - 18:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Part Rize Milletvekili Hasan Karal’ın yeni kabinede Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olacağı konuşuluyor.

Kabinede herkes Başbakanı merak ederken icracı Bakanlıklara kimin geleceği Ankara kulislerinde sıkça konuşulmaya balandı

En önemli bakanlıklardan biri olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına Rize’nin başarılı milletvekili Hasan Karal’ın geleceği konuşuluyor

1 Kasım seçimlerinde Rize’nin Türkiye birincisi olması sonra Bakanlık kurulan kabinede Rize’nin bakanlık beklentisi karşılanmazken Binali Yıldırım hükümetinde, Yıldırım’dan boşalacak Ulaştırma Bakanlığı koltuğunun Rize’nin birincilik ödülü de düşünülerek Hasan Karal’a verileceği konuşuluyor.

Karal’ın Ulaştırma Bakanı olması Türkiye’ye yapacağı hizmetlerin yanında Rize’deki Ovit Tüneli, Havalimanı, Lositik merkez, Güney çevre yolu ve Salarha tüneli gibi mega projelerin de tez zamanda bitmesi anlamına da geliyor.

AK Parti’nin en sevilen vekillerinden biri olan,Hasan Karal kimdir?

Hasan Karal, 3 Ocak 1973’te Rize’de doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Aysel’dir.

Eğitimci, İlahiyatçı; Kahire El-Ezher Üniversitesi Din Bilimleri Fakültesinden mezun oldu.

Uluslararası Beyrut Üniversitesinde hukuk eğitimi aldı. Yurt dışında kaldığı sürede Yurtdışı Türk Öğrencileri Derneğini kurdu ve Başkanlığını yaptı. Rize İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (RİMDER) kurucusu oldu ve uzun yıllar Başkanlığını yürüttü. Rize Milli Gençlik Vakfı ve Rize Ensar Vakfı Başkanı oldu. RİMDER bünyesinde kurulan Radyo Selam, Kanal 2000 Radyo-TV ile İnsanlığa Selam Dergisi’nin Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Çay sektöründe iki yıl fabrika müdürü olarak görev üstlendi. 1996 yılında Diyanet teşkilatında memuriyete başladı ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yabancı dil öğreticiliği görevinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA