Rize'nin Flash Haber Sitesi

Karal, AK Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantılarına Katıldı

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’de partisinin ilçe danışma meclis toplantılarına katıldı.

Karal, AK Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantılarına Katıldı
Bu haber 27 Şubat 2018 - 15:21 'de eklendi ve 231 kez görüntülendi.

Güneysu, Çamlıhemşin ve Derepazarı ilçelerinde partisinin düzenlediği ilçe danışma meclis toplantılarına katılan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal hem hemşerileriyle hasret giderdi hem de partili gönül dostlarıyla bir araya geldi.
Karal, toplantılarda yaptıkları konuşmalarda Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonuna, Orta Doğu’da izlenen politikalara ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlara ağırlık verdi.
Ülke olarak şuanda fiilen bir savaşın içerisinde olduklarını ifade eden Karal “Başka ülkelerin topraklarını kendi ülkemizin topraklarına katma savaşında değiliz. Biz kendi topraklarımız garanti altına alabilmek ve kendi topraklarımızın güvenliğini sağlayabilmek için mücadele veriyoruz. Topraklarımız maalesef bir büyük tehdit altında. Ülkemizi fiilen bölmek istiyorlar. 2011 yılından beri TBMM Dış İşleri Komisyonu’na üye olan biri olarak söylemem gerekirse, kamuoyuna yansımayan birçok bilgiyi bildiğim için söylüyorum.” dedi.
Bundan 10-15 sene önce komple senaryoları üretildiğini ve artık o devir bittiğini belirten Karal “Şimdi her şey herkesin gözünün önünde ceyran ediyor. Malum batılı devletler bu yüzyılın başında cetvelle belirlemiş oldukları bu haritada ikinci bir fitne devleti kurmak istiyorlar. Birincisi İsrail. İsrail’e ikiz kardeş yaratmak istiyorlar. Bugün batı dünyası Ortadoğu’da güçlü bir Türkiye istemiyor. Etrafında kendi ülkelerin gündemini belirleyen veya ortaya koyacağı politikalarla Ortadoğu’ya yön verecek bir Türkiye arzu etmiyorlar. Türkiye’nin güneyinden, Irak ve Suriye’nin kuzeyinden koparılacak toprak parçaları ile Kürdistan devleti kurmak istiyorlar. Dünyadaki 35 milyon kürtün 25 milyonu bu bölgelerde yaşıyor. Bu devletle öncelikle İsrail’in güvenliği garanti altına alınmak istenecek. Sonra Türkiye, Irak, Suriye ve İran ataşehir escort kontrol altında tutulmak istenecek. Dolayısıyla Türkiye’nin böyle bir oluşuma müsaade etmesi elbette mümkün değildir. Onun için bir adım sonrasını gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibi olarak tedbirleri almanın gayreti içerisindeyiz. Ama ne kadar hazin ve üzüntü vericidir ki, bu anlamda sürdürdüğümüz sınır ötesi operasyonlarımızı idrak etmeyen, algılayamayan ya da algılayıp da algılamak istemeyen bazı bedbahtlar içimizde var. Bunlar maalesef ki Türkiye’yi yönetme isteğinde olan partiler.” ifadelerini kullandılar.
Afrin’e yönelik operasyonla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına sert tepki gösteren AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Türkiye’nin ana muhalefet partisinin lideri Afrin’e girmeyelim diyor. Ya biz Afrin’e turistik seyahate çıkmadık. Türkiye yanı başındaki bu gelişmelere sessiz kalacak kadar güçsüz bir devlet midir? Onun için biz bu şer odaklarını ve fitne ateşlerini söndürmek durumundayız. Onun için milletçe bir büyük dayanışma içerisinde olmalıyız.” şeklinde konuştu.
53habermerkezi.net

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER