SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Ömer Kaya
Ömer Kaya

Kaldırın Taşları!

Kaldırın Taşları!
Bu haber 04 Ağustos 2015 - 18:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ömer-kaya-köşe-yazısıRize halkının bir çoğu köylerde evine giderken ”patika” adı verilen dar yolları kullanır. Bu dar yolların otları büyüdüğünde temizlenir , gerektiğinde taş dizilir bazı köylerimizde yokuş olan yerlerde patikalara merdiven yapılır. Yani söyleyeceğim o ki bir çoğumuz köydeki evine giderken bu yolları kullandığından dolayı bakımınıda düzenli olarak yapar ve hem kendine hem misafirlerine güzel bir yol açar.

Peki toplumun yapı taşı olan bir aile bu düzeni rahatlıkla sağlayabiliyorken devletin neredeyse bütün imkanlarının elinde bulunduğu belediye neden sağlayamıyor ?

Sözüm Rize Belediyesi’ne yılda onlarca kez bakım yaptığınız kaldırım taşlarını neden bir türlü düzene sokamıyorsunuz ?
Bir eksiğinizmi var ?

Turizmi arttırmak için hava alanı projesi , yeşil yol projesi gibi bir birinden güzel projelere imza atmaya çalışan bir iktidar partisinin belediyesi kaldırım taşlarına çözüm bulmaktan aciz mi ?

Hadi biz Rize halkı olarak kaldırım taşlarına basarak altından çıkan suyla ıslattığımız paçalara alıştık peki dışardan gelenler neredeyse on adımda bir aynı kaldırım taşıyla karşılaşınca Rize için ne düşünür bilmiyormusunuz ? Ya da şöyle birşey sorabilirim siz o kaldırımlardan hiç mi yürümüyorsunuz ?

Mesela başka bir örnek vermem gerekirse ayın birinde Flash53 internet sitesinde ayın üçünde Fırtına gazetesinde haberi yapılan ‘Rize sahilinde ot saltanatı sürüyor’ başlıklı yazı dikkatinizi çekmiş olsa gerek ki bugün itibariyle temizleme çalışmaları başlamış. Umarım bu konuda da aynı duyarlılığı gösterirsiniz.

Neyse dönelim konumuza benim size diyeceğim sadece şudur biz patikalarda yürümeye alışmışız yağmurda da çamurda da yürürüz bizim için farketmez. Ama bir çözüm yolu varsa ve uygulanmıyorsa vebalide sizindir.

Ve son olarak da ;
Sürekli bozulacaksa kaldırım taşları ,
Madem öyle başkanım kaldırın o taşları.

Ömer KAYA 04/08/2015
Rize Ülkü Ocağı AR-GE Birimi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA