SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Ömer Kaya
Ömer Kaya

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER
Bu haber 24 Temmuz 2015 - 19:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk milleti olarak çok geniş bir mizaha sahip olduğumuzu söyleyebilirim.. Mesela gezi parkı eylemleri sırasında duvarlara ve yerlere yazılan yazılara hepimiz şahit olduk bunlardan biride hiç unutmayacağım bir yazıydı ”KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER” aslında tüm gezi parkı olaylarının özeti bile diyebiliriz bu slogana, çünkü belli ki artık her şeye başkaldıran bir takım insan grubu oluşmuş ve her eylemde de ön sıralarda bu tür insanlar yerini almaya başlamıştır..

Son günlerde de Karadeniz bölgesinde bir yeşil yoldur gidiyor.Kimi yürüyüş düzenliyor, kimi eylem yapıyor, belediyeler yol üstünde araç bırakarak halkı durdurmaya çalışıyor, dışarıdan eylem için gelen BAĞZI insanlar iyi veya kötü tartışılır insanlara bazı bilgiler vererek onları sokağa eyleme davet ediyor, Valisi bir yandan garip bir açıklama yapıp insanları lüks araçlı lüks araçsız diye bir sınıf ayrımına gidiyor, bir medya kuruluşu diğer yandan insanların giyinmesiyle onları itibarsızlaştırmaya çalışırken kendini yerin en dibine sokuyor, Havva Ana devlet benim diyor , bir diğeri benim arsamdan geçsin o yol diye yırtınıyor , yani herkes bir şey söylüyor, gencide, yaşlısı da ,büyüğü de ,küçüğü de. Söylesinler tabii bende söyleyeyim herkes söylesin yeter ki artık bir şeyler söyleyebilelim bilgili olalım her türlü tartışmaya açık olalım ama hiç kimse neden bir çözüm yolu önermiyor ? Bence çözümü olmayan hiç bir sorun yoktur çözümsüzlük insanlardan kaynaklanmaktadır.

Bana sorarsalar ben isterim böyle bir yol olmasını neden istemiyimki ? Günlerden bir gün olsada Aydere çıksam orda canım sıkılsa bassam arabamın gazına Kaçkar’a, Çağırankaya’ya , Andon’a , Handüzün’e , Gorgit’e , Karagöl’e , Karagöl’e ve daha bir çok yaylaya sırasıyla gitsem gezsem o dağ senin bu dağ benim hiçte kötü olacağını düşünmüyorum. Bir buçuk iki ayda gezeceğim yerleri bir iki haftada gezerim doya doya diye düşünüyorum hiç şehir merkezlerine inmeden hemde.

Tabiiki işin birde doğaya zarar verme boyutu var işte bu oturup tartışılır ama karşılıklı anlayışla konuşulursa çözüme kavuşur.Ben bu konuyu çok sevdiğim bir abim olan Fikret KARABULUT’a sordum kendisi bana tren yolu olsa daha güzel olur dedi. Bir an düşündümde neden olmasın ? Farklı ve güzel bir fikir bencede bu olsun. Bizde böyle bir çözüm yolu bulalım dedik ama yinede bir çözüm bulunamazsa artık ne yapalım ”KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER”demekten başka çaremiz yok.

Ömer Kaya – 23.07.2015

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA