SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

İtalya’da mahkumlar üzerinde araştırma yapıldı

İtalya’da Devlet Orman Muhafızlığı’na bağlı Hayvanlara Karşı İşlenen Suçları İnceleme Birimi, Link-Italia Derneği ve Ceza İnfaz Kurumu’nun işbirliğiyle bir araştırma yaptı

İtalya’da mahkumlar üzerinde araştırma yapıldı
Bu haber 31 Mayıs 2016 - 0:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GAZETE HABERTÜRK – DIŞ HABERLER

İtalya’da hapishanelerde yapılan bir araştırmada hayvanlara işkence ile eziyet etme ya da öldürmenin suça yatkın olmanın belirtisi olduğu tespit edildi.

Araştırma, Devlet Orman Muhafızlığı’na bağlı Hayvanlara Karşı İşlenen Suçları İnceleme Birimi, Link-Italia Derneği ve Ceza İnfaz Kurumu’nun işbirliğiyle yapıldı.

Farklı suçlardan mahkûm olan 537 kişi üzerinde yapılan araştırmada, bu kişilerin yüzde 87’sinin küçük yaştayken hayvanların öldürülmesine ya da kötü muameleye maruz bırakılmasına karıştığı belirlendi. Yüzde 64’ünün ise yetişkinlik döneminde hayvanlara eziyet ettiği tespit edildi. Link-Italia Derneği Başkanı Francesca Sorcinelli, “Bu çalışma çok önemli çünkü hayvanların eziyete tabi tutulması ve öldürülmesi ile insanlara karşı şiddet uygulanması ve her türlü antisosyal suç eylemi arasındaki yakın ilişkinin bilimsel olarak doğrulanmasını sağladı” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA