SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

İşkur Önünde Uzun Çaykur Bekleyişi

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, Çaykur’a mevsimlik işçi alımı hakkında açıklamada bulundu.

İşkur Önünde Uzun Çaykur Bekleyişi
Bu haber 15 Nisan 2015 - 20:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, Çaykur’a mevsimlik işçi alımı hakkında açıklamada bulundu.

Çaykur işçi alımı

Çalışma ve İş Kurumu Rize İl Müdürü Hasan Kiraz Çaykur’da alınacak 3500 işçi için müracatlarını 10 gün süreceğini ve başvuruların 15 Nisan Çarşamba günü başlayıp, 24 Nisan Cuma günü sona ereceğini belirtti.

İkametgahları 14 Nisan 2015 tarihi itibariyle Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerine kayıtlı olan kişilerin başvuruda bulunacağı 3500 mevsimlik işçi alımı için başvurular 81 ildeki İşkur İl Müdürlükleri ile İşkur’a ait internet sayfasından yapılabiliyor.

Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinin nüfusuna kayıtlı olmalarına rağmen ikametgahları 14 Nisan 2015 tarihi itibariyle bu illerde kayıtlı olmayan kişiler ise başvuruda bulunamayacak. Buna rağmen farklı illerin nüfusuna kayıtlı olup ikametgahları 14 Nisan 2015 tarihi itibariyle 4 ilde olan kişiler ise başvuruda bulunabilecek.

Başvuruda bulunacak kişilerin ikametgahları hangi ilde ise o ile başvuru yapabilecek. O il dışında başvuruda bulunamayacak.

Yükleme işçileri için 5 Mayıs 2015’te saat 13.30’da Rize 2 Mart Spor Salonunda Çaykur tarafından kura çekimi yapılacak.

Hasan Kiraz

İLK GÜN YOĞUNLUĞU

Başvuruların başladığı bugün, Çalışma ve İş Kurumu Rize İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşurken, İl Müdürü Hasan Kiraz, Çalışma ve İş Kurumu olarak sadece başvuru aldıklarını, gelen başvuruları Çaykur’a ileteceklerini belirtti. Kiraz, yükleme-boşaltma işinde çalışacak 5 Mayıs 2015’te kura çekiminin Çaykur tarafından yapılacağını belirtti. Kiraz, 3 bin 500 işçinin 2 bin 375’inin Rize’den alınacağını, bunlardan bin 631’inin yükleme-boşaltma işçisi olarak çalıştırılacağını ifade ederek, nitelikli personeller için KPSS’den en az 60 puan almış olma şartı bulunduğunu kaydetti.

Çalışma ve İş Kurumu Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, ilk gün yaşanan yoğunlukla ilgili olarak, 24 Nisan Cuma gününe kadar başvuru yapılabileceğini, ilk müracaat etmekle son gün müracaat etmek arasında hiçbir fark olmadığını, ayrıca başvuruların internet üzerinden de kabul edildiğini ifade etti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA