SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

İngiliz Büyükelçiden PKK sevicilere ayar haberi

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, PKK ile ilgili ’terörist’ sözüne tepki gösteren kullanıcılara Twitter’dan yanıt verdi.

İngiliz Büyükelçiden PKK sevicilere ayar haberi
Bu haber 17 Mayıs 2016 - 0:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Twitter üzerinden “PKK’ya terörist demeden daha iyi bilmeniz gerekiyor. Meşru müdafaada Türkiye ya da İngiltere’den daha temiz bir tarihe sahibiz” diye yazan bir kullanıcıya Richard Moore şu cevabı verdi:

“Ne zamandan beri Kızılay’da kendini havaya uçurmak ve oradan geçen 30’dan fazla masum insanı öldürmek meşru müdafaa sayılıyor?”

Moore’un bu sözleri üzerine Twitter kullanıcısı, “Bunu yapan PKK değildi ve ölenler de askerdi” cevabını verdi. Moore ise, “Hayır PKK idi ve onlar asker değildi” yanıtını verdi.

Dün oynanan Beşiktaş-Osmanlıspor maçıyla ilgili ise Moore şu paylaşımlarda bulundu:

“Siyah beyazlar hazırlıyor @Besiktas En şanslı adam benim!#beşiktas”, “Pençem o kadar iyi değil. Pratik yapmam lazım! @Anataeus ’un daha iyi”, “@Besiktas #besiktasyanıyor” , “#Beşiktas taraftarı. @UKAmbRichard 1990, 91, 92, 2014, 15 ve 16 yıllarında Türkiye’de görev yaptı…” , “+ .@Besiktas ise 1990, 91, 92 ve 2016’da şampiyon oldu! 6’da 4… Ne kadar manidar değil mi, bu da mı tesadüf!?”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA