SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

“İkinci Talimata Kadar Meydanlardayız”‏

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Cumhurbaşkanımızın İkinci Bir Talimatına Kadar Meydanlardayız” dedi.

“İkinci Talimata Kadar Meydanlardayız”‏
Bu haber 29 Temmuz 2016 - 13:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize’de devam eden Milli İrade nöbetinde vatandaşlara yapmış olduğu selamlama konuşmasına tekbirlerle başladı.

Mikrofonda tekbir getiren Başkan Kasap’a vatandaşlar eşlik etti. Türk Bayrağını dalgalandıran Belediye Başkanı Kasap, yapmış olduğu kısa selamlama konuşmasında vatandaşlara, “Demokrasi nöbetinde Rize Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sordu. Vatandaşlardan memnuniyet cevabı alan Başkan Kasap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir emrine kadar Demokrasi nöbetine hep birlikte devam edeceklerini” söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine 15 Temmuz itibari ile meydanları boş bırakmayan Rizeliler “15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydan’ında nöbetlerine aksatmadan devam ediyor. Binlerce kişinin her gün toplandığı alanda ilk günkü heyecanla coşkuyla vatandaşlar kararlı bir şekilde bekleyişlerini sürdürüyor.

İl Protokolünden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı, Rize İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve STK temsilcilerinin katılımlarıyla Rize’de devam eden Milli İrade ve Demokrasi nöbetinde ailece katılan vatandaşlar okunan Kur’an-ı Kerim’i dinleyerek İl Müftüsü İsmail Yalçın tarafından yapılan dualara eşlik etti.

Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden nöbette aileleri ile birlikte alana gelen çocuklar Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı ile fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

Alanda bulunan bir Annenin kucağında duran bir bebeğin ise Türk Bayrağını öpmesi dikkatlerden kaçmazken, gözlemlenen bu hareket vatandaşlar arasında geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Vatan Bayrak aşkıyla büyüdüğü şeklinde yorumlandı.

Her akşam binlerce kişinin sabahlara kadar nöbet tuttuğu 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında, vatandaşların gıda ihtiyaçları başta Rize Belediyesi olmak üzere iş adamları ve yardım dernekleri tarafından ücretsiz karşılanırken, Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından çay ikramında bulunuluyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">