SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Hopa’da Sel’den Dolayı Evler Yıkıldı!

Hopa’ya bağlı Kemalpaşa Beldesi Çamurlu köyünde meydana gelen heyelanda iki ev yıkıldı. Can kaybının olmaması teselli etti.

Hopa’da Sel’den Dolayı Evler Yıkıldı!
Bu haber 17 Ekim 2015 - 20:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son günlerde Hopa ve çevresinde aralıksız devam eden yağmurlar, toprak zeminin de yumuşamasına neden oldu. Yetkililer vatandaşları heyelanlara karşı uyarırken bunun ilk haberi de Hopa’ya bağlı Kemalpaşa Beldesinde Çamurlu köyünden geldi.

Çamurlu köyünde meydana gelen heyelan sonrası iki ev yıkılarak kullanılamaz hale geldi.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Çamurlu köyünde meydana gelen Heyelan bölgesini gelerek incelemelerde bulundu.
Kaymakam Mehmet Ali Özkan beraberinde, İlçe Mili Eğitim Müdürü Cafer Döne ile beraber geldiği Çamurlu Köyünde halkın sorunlarını dinledi.

Kaymakam Özkan burada yaptığı açıklamada , “15.010.2015 tarihinde aşırı yağışlar nedeni ile İlçemiz Kemalpaşa Beldesi Çamurlu Köyünde meydana gelen heyelanda İki ev toprak kayması nedeniyle yıkıldı, Tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Ekiplerimiz köy yolunu ve heyelan sonucu yıkılan evlerin enkazlarını kaldırma çalışmalarına devam etmektedir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Devletimiz burada da yaraları sarar. En kısa zamanda hasar tespit çalışması yapılacaktır” dedi.

Kaymakam Özkan daha sonra beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne olduğu halde Çamurlu köyü ilk ve Ortaokulunda incelemelerde bulundu. Okulda Öğretmenler ve okul yöneticileri ile de bir süre sohbet eden Kaymakam Özkan sorunlarını dinledi ve sorunların ve ihtiyaçların çözüleceğini söyledi.

Haber: Hayati Akbaş

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA