SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Hintli oyuncudan skandal ‘tecavüz’ benzetmesi

‘Bollywood’un kötü çocuğu’ olarak da anılan ünlü aktör Salman Khan, uzun çalışma saatlerini tecavüzle bir tutunca, tecavüz vakalarının önüne geçmeye çalışan Hintlilerin büyük tepkisini çekti.

Hintli oyuncudan skandal ‘tecavüz’ benzetmesi
Bu haber 22 Haziran 2016 - 16:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sputnik Türkiye’nin Indian Express gazetesinden aktardığı habere göre bir güreşçiyi konu alan yeni filmi Sultan’la ilgili konuşan 50 yaşındaki Khan, “Filmi çekerken, o 6 saat boyunca, çok fazla şey kaldırıyor ve itiyorum. Benim için zordu çünkü aynı 120 kg’lık adamı 10 kere 10 farklı açıdan kaldırmam gerekiyordu. Ringden çıkarken, yani çekimler bitince, tecavüze uğramış bir kadın gibi hissediyordum. Düz yürüyemiyordum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Khan, kadınları kendisine sigara, alkol ve kahveyle eşlik eden ‘yardımcılar’ olarak tanımladı.

Toplu tecavüzlerin çok sık yaşandığı ve çeşitli yasalarla bu vakaların önüne geçilmeye çalışıldığı ülkede bu ifadeleriyle büyük tepki çeken Khan, sosyal medyada da protesto edildi. Kullanıcılar #InsensitiveSalman (Düşüncesiz Salman) etiketi altında tepkilerini dile getirdi. Ulusal Kadın komisyonu (NCW) de Salman Khan’dan özür talep etti.

Ancak özür, aktörün babası Salim Khan’dan geldi. Baba Khan oğlu adına özür dileyip “Salman’ın söyledikleri yanlış. Kötü niyetli söylemedi” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">