SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

HDP’nin Rize Adayı’ndan Akrabaları Hakkında Suç Duyurusu

HDP’nin Rize Adayı’ndan Akrabaları Hakkında Suç Duyurusu
Bu haber 30 Nisan 2015 - 10:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Rize Milletvekili adayı Selda Karafazlı HDP’den aday olduğu için akrabaları tarafından tepki görerek aileden silinmişti.

Selda karafazlıBunun üzerine HDP’nin adayı savcılığa hedef gösrterildiği için suç duyurusunda bulunarak koruma talep etti. Aynı zamanda Rize’de Gazetecilik yapan babası Gençağa Karafazlı’da basın açıklamasını yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Basın açıklamasını yapan akrabalarının HDP’yi “terör örgütünün devamı” olarak yansıttığını öne süren Selda Karafazlı, şöyle dedi: “Açıklamalardan görüleceği gibi benim adayı olduğum partiyi terör örgütünün partisi göstererek Rize çalıştırmakta olduğum iş yerine ve bizlere saldırılar düzenlenmesi için provokatif söylemlerde bulunmuşlardır. Açık bir şekilde ‘bu yaşananlar sonrası herhangi bir şey olursa, saldırıya uğrarsa biz arkasında değiliz. Babam Gençağa Karafazlı ateşle oynuyor, ateşle oynadığını bil’ şeklindeki söylem açıkça provakatif çağrılarda bulunmuş, beni, babamı ve aile bireylerimi iş yerimi hedef göstermişlerdir. Bu açıklamalar sonrası ben ve babam Twitter ve Facebook üzerinden yer yer tehdit mesajları almaya başladık. Çevremizde bulunan eş ve dostlarımız yapılan bu açıklamalar sonrası provakasyonların olacağı uyarısında bulunmuşlardır. Açıkça tehdit edildik ve hedef gösterildik. Bana, aile bireylerime, babama ve iş yerime yönelik herhangi bir hukuk dışı saldırının sorumlusu o basın açıklamasını yapan Lokman, Ali, Harun, Akif Karafazlı ve soyadı Karafazlı olmayan ancak o toplantıda bulunan şahıslar ile Harun Karafazlı’dır.”

RİZE EMNİYETİ’NDE GÖREVLİ KİŞİLER…

Radikal gazetesi muhabirlerinden İsmail Saymaz’ın haberine göre polisin yapılan red açıklamasını beklediği iddia ediliyor. Saymaz’ın haberi şu şekilde; Dilekçede, Harun Karafazlı adlı kişinin Tuncay Karazlı’ya hitaben Facebook’ta yazdığı yazıda akrabası T.’nin “Emniyet bile acele edilmesini istiyordu” dediği belirtilerek, “Bu konuşmalar provokasyonun bir ayağında Rize Emniyet Müdürlüğünde görevli olduğunu düşündüğümüz bazı kişilerin varlığını göstermektedir. Onlar da sorumludur” denildi. Buna ilişkin Facebook yazışması delil olarak sunuldu. İlgililer hakkında “hakaret” iddiasıyla soruşturma açılmasını isteyen Karafazlı ayrıca koruma talep etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA