SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

HDP Rize’nin adayına, anne-baba destek çıktı

Rize’den HDP’nin milletvekili adayı olması üzerine akrabalarının basın toplantısı yaparak akrabalıktan reddettikleri Selda Karafazlı Kurşun’a anne ve babasından destek geldi …

HDP Rize’nin adayına, anne-baba destek çıktı
Bu haber 14 Nisan 2015 - 17:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP Rize 2. sıra milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun’a bazı akrabalarının basın açıklaması yaparak tepki göstermesi üzerine baba Gençağa Karafazlı, ‘provokasyon’ uyarısında bulundu. Adaylık sürecinde kızına destek olacağını dile getiren baba Karafazlı, basın açıklaması yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirdi..

HDP’nin çalışmalarına engel olmak istiyorlar

Ailesi tarafından hakkında basın açıklaması yapılarak aileden silinen HDP adayı Selda Karafazlı Kurşun’un babası Gençağa Karafazlı, HDP’nin Rize’deki çalışmalarına engel olmaya çalışıldığı için kızının hedaf alındığını iddia ederek “Kızımız üzerinden HDP’nin çalışmalarına engel olmak istiyorlar. Ancak, ailede HDP’ye uzak olanlar bize artık ‘HDP’ye oy vereceğiz’ diyor” dedi.

Akrabalarının açıklamalarını Dicle Haber Ajansı’na değerlendiren Karafazlı’nın gazeteci ve İHD yöneticisi babası Gençağa Karafazlı, açıklamayı yapanlar ve halkı provokasyona teşvik edenlerle ilgili olarak suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Açıklamanın MHP ‘den aday olan başka bir akrabanın yakınlarının girişimi ile yapıldığını ve aileden HDP’ye oy vermeyi düşünmeyenlerin bile, “HDP’ye oy vereceğiz” dediğini söyleyen Karafazlı, “Özellikle ailenin kadınları, Selda’yı desteklediklerini ifade ediyorlar. Kızımız, cesurca bir adım attı. Kızımız üzerinden HDP’nin Rize’deki çalışmalarına engel olmak istiyorlar. Selda, çalışmalarını sürdürecek, adaylıktan asla çekilmeyi düşünmüyor” diye konuştu.

selda karafazlı gençağa karafazlı

HDP’den aday oldu diye akrabalıktan reddettiler

Özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’nde HDP’nin yükselişini fark eden muhafazakar ve ırkçı grupların, HDP’nin Rize’de çalışma yürütememesi için bu tür provokasyonlar içine girdiklerini belirten baba Karafazlı, “Biz, bu provokasyonlara gelmeyeceğiz. Gerilime neden olan taraf biz değiliz gerilimin sürmesini istemiyoruz. Bu gerilimden yararlanmak istiyorlar. Biz bu gerilimi derinleştirmeyeceğiz. Çalışmalar sürecek” şeklinde konuştu.

Eşi Günay Karafazlı’nın da HDP Rize İl Başkanı olduğunu belirten Karafazlı, bu konu ile ilgili olarak, Rize Valisi ile görüşme yapacaklarının bilgisini de verdi.

HDP: SELDA AKRABAMIZDIR

Bu arada konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan HDP, “Rize milletvekili adayımız #SeldaKarafazlıCandır, akrabamızdır, kardeşimizdir” ifadelerini kullandı. Kurşun’a sosyal medyadan pek çok destek mesajı geldi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA