SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Hançeroğlu ‘Aslan’ın soyadı değişmeli’

Hançeroğlu ‘Aslan’ın soyadı değişmeli’
Bu haber 21 Ağustos 2015 - 11:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

tevfik hançeroğluÖZ Gıda-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Hançeroğlu Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonunun gıda kolu olan Gıda-İş Sendikası genel başkan yardımcısı Seyit Aslan’ı sert bir dille eleştirdi.

İşçilerin farklı sendikalara üye olma hakalrının önüne hiç kimsenin geçemeyeceğini dile getiren Hançeroğlu Elbette Fabrikada arkadaşlarımızın seçme seçilme, farkılı bir sendikaya üye olma hakları vardır. Bizim istediğimiz şu insanları yanlış bilgilendirmeyin. Çıkın siz neyseniz anlatın. Bizide zaten biliyorlar. Eğer insanlar sizi desteklerse size üye olurlar. Öğrneğin bize karşı suçlamada bulunmuşlar. Öz Gıda-İş Sendikası İşçi’den 1 günlük çıplak ücret alıyor demişler. Gıda-İş ‘Biz göreve geldiğimizde sizden yarım yoğmiye alacağız’ demiş” dedi.

KİMİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR SUNUZ?

Seyit Aslan’ın kurnazlık yaptığını ve soy isminin değişmesi gerektiğini mizahi bir şekilde dile getiren Hançeroğlu “Aslında Uslüp Önemlidir basının akrşısına çıktığınızda kendinize, sinirlerinize ulsubunuza hakim olacaksınız. Bu Seyit Aslan denen arkadaş bu ÇAYKUR işçisini veya Öz Gıda-İş Sendikası’nı neye benzettiyse, okumaz mı bilir, yazmaz mı bilir veya araştırmaz mı bilir, bir yevmiye çıplakla yarım yoğmiye net ücret ile arasında hiç farkı olmadığını bilmiyormuyuz. Bu Seyit Aslan denen arkadaşımızın soy ismi çok güzel ama soy ismi yakışmadı buna, soy ismi farkı olması lazım, tilki olması lazım. Kimi kandırmaya çalışıyor sunuz burada?” dedi.

“TÜZÜKLERİ ORTADADIR”

DİSK Gıda-İş’in tüzüğüne bakıldığında olayın bukadar basit olmadığının anlaşılacağını sözlerine ekleyen Hançeroğlu, yevmiye tartışmalarına “Bir yevmiye Öz Gıda-İş Sendikası bürüt ücret alıyor, biz yarım yevmiye alacağız. Zaten işçinin parasının %40-45’i kesintiye gidiyor. Yani zaten yarım yevmiye nete geldi. Yani 90 TL aidat veren arkadaşımızın cebinden çıkan 50 TL’dir arkadaşlar. Başka bir para çıkmaz. Birde diyorlar ki istifa edin bize üye olun. Şimdi Öz Gıda-İş Sendikası’ndan istifa edip DİSK Gıda-İş’e üye olursa birde Disk Gıda-İş’in tüzüğü gereği 3’te 1 oranında hibe ödemek zorundalar. Onların tüzükleri çok açık ve net ortadadır” ifadeleriyle açıklık getirdi.

ADİTAIN DIŞINDA 3’TE 1 HİBE!

Disk Gıda-İş’in aidat dışında, farklı sendikadan kendilerine üye olan kişilerin kendisine üyeleri olmadıkları zaman içinde aylarının hesaplanarak diğer sendikaya verdiği aidatın 3’te 1’lik kısmını kendilerine ödemek zorunda olduğunu dile getiren Hançeroğlu sözlerine şu şekild devam etti;

“DİSK Gıda-İş Sendikası’nın Tüzüğünün 43’üncü maddesinde Sendikanın aidatının bir günlük ücret olduğu açıkça yazılmıştır. Birde başka sendikadan gelip üye olduğunuzda hem bir yevmiye dayanışma aidatı karşı sendikaya verecek, hemde 3’te 1 oranında gelip size aidat verecek.

“TÜM FABRİKALARDA DEMOKRATİK SEÇİM OLDU”

Siyasi görüş olarak hiç bir görüşe asla saygısızlığımız olmaz. Fabrikalarımızda çeşitli görüşlerde insanlarımız vardır. Diyorlar ki ‘Öz Gıda-İş Sendikası Seçim Yapmadı’. Öz Gıda-İş Sendikası her fabrikada seçim yapmıştır. Her fabrikada seçilmiş 17-18 kişilik listeler vardır. Fabriaklarda seçilen arkadaşlarımıza hakarettir bu. Tüm fabriaklara sandık kurmuşuzdur, Tüm fabriaklarda seçim yapmışızdır.

“PKK’YI BİLE DESTEKLEDİRLER”

Ama ardaşımız diyorki biz, din, dil, mezhep, ırk gözetmeyiz. Kendisi Kominist Parti kurucusu, bizi ilgilendirmez, ama genel merkezlerinin en son yaptığı basın açıklamasında PKK’yı bile destekledirler, sadece AK Partlilere saldırdılar. Ne PKK’yı destekleriz, nede CHP’li, MHP’lilere saldırırız. Çünkü onlarda bu sendikanın içerisinde görevi yetkisi olan kardeşlerimizdir “

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA