SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Halk Eğitim’den Rize’de Renkli sergi

Halk Eğitim’den Rize’de Renkli sergi
Bu haber 07 Mayıs 2015 - 22:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptıkları el emeği ürünlerinin yıl sonu sergisi Vali Ersin Yazıcı’nın katılımı ile açıldı.


RIZEHEM10

 

Rize Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan ve yıl boyunca, çeşitli branşlarda faaliyet gösteren kurslarda eğitim gören kursiyerlerin, bir yıl boyunca el emeği ve göz nuruyla üretmiş oldukları ürünler halkın beğenisine sunuldu.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen sergiye Vali Ersin Yazıcı, Bayan Yazıcı, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Osman Bahri Gülal, kurum amirleri, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılışında konuşan Vali Yazıcı, Rize’de çok sayıda vatandaşın halk eğitimi kurslarına katıldığını belirterek bu ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Bu çalışmaları anlamlı bulduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı , ” Halk eğitimi merkezlerimiz insanımızın faydalı işler yapmasına katkı sağlıyor ve kadınlarımız yeteneklerini bu kurslarla geliştiriyorlar. Halk Eğitimi Merkezlerimiz örgün eğitimin dışında kalmış bireyler için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir. Buradaki asıl konu el sanatlarımızı yaşatmanın ve gelecek nesillere aktarmanın yanı sıra ekonomiye de kazandırma gayretidir. Sergimizin hazırlanmasında, başta kurs hocalarımız olmak üzere, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

Daha sonra başarılı kursiyerlere Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı tarafından kurs bitirme belgeleri takdim edildi.

Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Rize Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan sergiyi gezerek kurs öğretmenleri ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA