SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR

Meryem Börekçi’nin Kaleminden…

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR
Bu haber 24 Ekim 2016 - 13:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cuntacı (Tuğgeneral) Semih Terzi!

15 Temmuz gecesi 20-30 kişilik bir grupla ÖKK karargâhına giderek el koymaya çalışan kişi!

Komutanın odasına giderek, emir astsubayına, “Bundan sonra ben komutanım diyen kişi. Zekai Paşa’nın emir astsubayı yiğit Ömer Halisdemir’in tereddütsüz Silahını çekip alnının ortasından vurduğu kişi.

Ve 1 ay sonra…

Cuntacı Tuğgeneral’in eşi Ankara’da bir Noterde karşımıza çıkıyor. Neden mi? Mal varlıklarını üçüncü bir kişiye devretmek için!

Olayı fark eden Noter Katibi Kerem Sağlıklı vekaletnamenin yapılmasına imkan tanımıyor ve daha fazla dayanamayarak Nazife Terzi’yi bıçakla Noterden kovalıyor.

Asıl olaylarda bundan sonra başlıyor işte…

Yaşanan olaydan sonra polisi arayan Kerem Sağlıklı, ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle Nazife Terzi’den şikayetçi oluyor, gözaltına alınan darbeci generalin eşi tutuklanırken, noterde bıçakla olaya müdahale eden noter katibi ise işinden kovuluyor!

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır”

Kerem Sağlıklı o gün sussaydı, işlemin yapılmasına göz yumsaydı işine devam edecek, maaş günü geldiğinde parası bankasına yatacak ve yaşantısı aynen devam edecekti.

Edecek miydi hakikaten?

Eve giderken “bugünü de bitirdik hayırlısıyla” diyebilecek miydi? Sorgulamadan sadece yapmam gereken bu deyip işine devam etse akşam başını yastığa koyduğunda uykuya dalabilecek miydi?

Kerem Sağlıklı o gün susmadı, sorgulamadan işini de yapmadı. Aksine kendiyle, vicdanıyla ters düşmemek adına yapılması gerekeni yaptı. İşsiz kalabilirdi ama vicdansız asla.

Tam iki ay işsiz kaldı.

Belki çok zorluk çekti, maddi olarak yaşadıkları aile huzuruna riayet etti ama sonuç;

İç İşleri Bakanlığında işe başlıyor.

Ve artık en azından şunu biliyoruz ki hak olanı savunduğumuzda, haktan yana olduğumuzda ve hakkı sorguladığımızda arkamızda olacak birisi var!

Teşekkürler Süleyman SOYLU…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA