SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Hafızlık Yarışmasının Birincisi Rize Oldu

Hafızlık Yarışmasının Birincisi Rize Oldu
Bu haber 22 Haziran 2015 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2015 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, görevlilere yönelik etkinlik çerçevesinde erkek din görevlileri arasında Rize’de düzenlenen hafızlık bölge yarışmasının birincisi Rize’den Kadir Yılmaztürk oldu.

hafızlık-yarışması

Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Çorum, Amasya, Tokat ve Sinop illerinin yarıştığı hafızlık bölge yarışmasının birincisi Rize’den Kadir Yılmaztürk oldu.

Kur’anı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan açılış konuşmasını yaptı. Hac ve Umre Hizmetler Şube Müdürü Ali Keskin, yarışma kuralları ve puanlamalar hakkında bilgi verdikten sonra program yarışma ile devam etti.

Yarışma “Hafızlık Yarışması Bölge Seçici Kurulu” İl Müftüsü Yusuf Doğan, Müftü Yardımcısı Ali Çakmak, Uzman Vaiz Abdulkerim Çelik, Öğretim Görevlisi Seyit Badır, Hac ve Umre Hizmetler Şube Müdürü Ali Keskin’den oluşan komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucu dereceye girenler belirlendi.

Yarışmaya katılım, illeri temsilen Amasya Hasan Bedirhan, Çorum Muzaffer Çolak, Giresun Fatih Fatsa, Ordu Cemal Üste, Rize Kadir Yılmaztürk, Samsun Mehmet Tokgöz, Sinop İsmail Şahin, Tokat Mehmet Sazak ve Trabzon Aziz Aydın şeklinde gerçekleşti.

Yarışmada Birinciliği Rize’den Kadir Yılmaztürk elde ederken, İkinci sırayı Trabzon’dan Aziz Aydın, Üçüncü sırayı ise Amasya’dan Hasan Bedirhan aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA