“ABD'nin Ecevit’in, Önünde Eğildiği Fotoğrafı Da Hatırlayın”Başbakan Erdoğan’ın isim vermeden dile getirdiği fotoğrafa DSP Esli İl Başkanı Çoğalmış’dan sert eleştiri.
 Ayşegül Karavin – H. Fehmi Demir

            Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Partisinin grup toplantısında isim vermeden Eski Başbakan Ecevit’in resmini hatırlatarak “Siz ABD’nin karşısında el pençe divan durdunuz” dedi. Bu konuşmaya Demokratik Sol Parti(DSP) Genel Merkezi’nden bir açıklama yapılmamasına ve konuşmaya Başbakan’ın memleketi Rize’den tepki geldi. 

             “Amerika’nın başkanı trabzanın üzerinde otururken sizin devamlı takdir ettiğiniz, izinden gittiğiniz liderler de el pençe divan duruyordu” diyerek, Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ABD eski başkanlarından Bill Clinton’la olan fotoğrafını da isim vermeden hatırlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ilk cevap Eski Rize İl Başkanı Meryem Çoğalmıştan geldi.

            Hala daha Demokratik Sol Parti genel başkanlığından bir açıklama yapılmamasına tepki gösteren Çoğalmış “Bizim Liderimiz Ecevit’in böyle dillere düşmesine sebep olan DSP Genel Merkezi’nin, daha hiçbir açıklama yapmamasının amacının ne olduğunu bilemiyorum” dedi.

 

“Bush’un Önünde Eğildiği Başbakan, Kıbrıs Harekâtını Başlatan Başbakandır”

 

            Başbakan Erdoğan’ın Teskere konusundan yola çıkarak Bülent Ecevit’in fotoğrafını isim vermeden hatırlatmasına tepki gösteren Çoğalmış “ABD’de Beyaz Saray’da çekilmiş fotoğrafta ABD Başkanı Bush’un Eski Başbakanımız Bülent Ecevit’in önünde nasıl eğildiğini görmekteyiz. Bu eğilme öyle boşu boşuna eğilme değildir. Onun sebebi vardır. Önünde eğildiği Başbakan büyük devletlerin karşı çıkmasına karşın Kıbrıs Barış Harekâtını gerçekleştirmiş Bülent Ecevit’tir” dedi.

            George Bush’un, Bülent Ecevit’in önünde eğildiği fotoğrafa vurgu yapan Çoğalmış “Önünde eğildiği Başbakan Türk köylüsünün ne ekeceğine biz karar veririz diyerek kendilerinin koyduğu haşhaş ambargosunu delmiş başbakandır. Önünde eğildiği başbakan Ulusal Politikalarımızda dik durabilen sayılı başbakanlarımızdan biridir. Önünde eğildiği başbakan ülkemizde yaratılan tüm askeri darbelerden sonra ayakta kalabilen bir başbakandır ve o başbakan kendilerinin de bildiği gibi ABD’nin Irak’a Türkiye üzerinden girmesine müsaade etmeyen bir başbakandır” dedi.

 “Ecevit Erdoğan’ın Dediği Gibi Bir Lider Değil, Örnek Bir Dilerdir”

             Çoğalmış sözlerine “Yani o ECEVİT Sayın Başbakanın dediği gibi ABD karşısında el pençe divan duran bir başbakan değil, gerektiğinde ABD başbakanının da önünde eğildiği örnek bir lider, örnek bir Devlet Adamıdır” şeklinde devam etti.


Haber okunma sayısı: 5654RIZE
 • DOLAR
  2,5990 TL
 • EURO
  2,7925 TL
 • BİST
  80.846
 • ALTIN
  98,9365 TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı