Haber Detayı
14 Nisan 2015 - Salı 17:01
 
'Altın Kabzalı Kabadayı' Hakan Çillioğlu'nu Rize'de sevenleri karşıladı
Tekirdağ Cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Çillioğlu Yargıtay'in bozduğu Çete kurma dosyası ile ilgili yeniden yargalanmak üzere Rize'ye getirildi ...
Asayiş Haberi
'Altın Kabzalı Kabadayı' Hakan Çillioğlu'nu Rize'de sevenleri karşıladı

Tekirdağ Cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Çillioğlu Yargıtay'in bozduğu Çete kurma dosyası ile ilgili yeniden yargalanmak üzere Rize'ye getirildi. 2000 li yıllarda Çete kurma ve haraç toplama suçlarından özel mahkemeler tarafından yargılanarak ceza alan Altın Kabzalı kabadayı olarak bilinen Hakan Çillioğlu yaptığı itiraz ve Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması sonucu 6 Yargıtay Ağır Ceza Mahkemesinin bozduğu davanın ardından yeniden yargılanmaya başlandı. Yaklaşık 3 yıldır Tekirdağ Kapali cezaevinde bulunan Hakan Çillioğlu yeniden yargılanmak üzere Rize Ağır ceza mahkemesine getirildi.

 

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı adliye etrafında Hakan Çillioğlu”nun davasını izlemek üzere yüzlerce kişi adliyeye ve adliye önüne geldi. 4 Konferans bağlantısı Rize Ağır ceza mahkemesinde yargılaması devam eden Hakan Çillioğlu davası ile ilgili Metris ve Tekirdağ cezaevlerine konferans sistemi ile bağlantı yapıldı. Tekirdağ cezaevinde bulunan Adem Büyük dava ile ilgili 6 sayfalık dilekçesini gönderdiğini söyledi. Metris cezaevinde bulunan Sunay Fener ise suçlamaları kabul etmezken Mahkeme başkanı avukatı olmaması nedeniyle avukat nezaretinde ifadesinin alınması gerektiğini bu nedenle avukat tutması veya Baro”nun kendisine avukat temin etmesi gerektiğini söyledi. Yine İstanbul”da bulunan iki kardeş Murat ve Mehmey Mercan kardeşler”in de konferans sistemi ile bağlanması ile bu Sanıkların da Avukat bulundurma zorunluluğu olduğu söylendi.

 

Diğer sanıklar hazır bulundu Rize Ağır ceza mahkemesinde yapılan duruşmada çete suçlaması ile suçlanan ve serbest bırakılan Meriç Uzun, Murat Güngör, Sultan Aykan Hakan Çillioğlu ile birlikte sanık sandalyesinde yerini alırken oluşturduğu çete ile rüşvet istediği söylenen Muzaffer Aslan, Şaban Gündoğdu mahkemede hazır bulunurken Asım Kotil ise duruşmaya katılmadı. Çillioğlu kendini savundu Rize Ağır Ceza mahkemesinde süren davada Hakan Çillioğlu suçlandığı çete davası sırasında Eskişehir cezaevinde bulunduğunu belirterek “ Olay tarihinde ben Eskişehir cezaevinde tutuklu olarak bulunuyordum. 1999 yıl sonu ile 2003 yılları arasında bu cezaevindeydim, olay tarihi bu süre içinde, değil telefon ile görüşmemiz mektuplarımız bile okunmaktaydı, böyle bir çete içinde olmam mümkün değil. Kendi ilimde baba ocağımda böyle bir olayın içine karışmam mümkün değil.

 

Geçmişte Memleketim olan Rize”ye geldiğim için 3,5 yıl yattım, İstanbul Cumhuriyet Savcısı 12 adamım ile Rize”ye geldiğim için hiç bir suçum olmadığı halde tutuklama kararımı çıkarttırdı ve 3,5 yıl yattım” dedi. Rize”de düşmanım yok Rize”de kimsenin düşmanı olmadığını söyleyen Çillioğlu “ Bu dava Rize”de oluşturduğum söylenen çete davası, benim kimse ile Rize”de sorunum yok, Rizeliyim ve Rize”de hemşerilerim ile aramda hiç bir sorunum yok” dedi. Akşam saatlerine kadar süren dava sonunda mahkeme diğer sanıkların avukat bulması ve bazı tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe atarken Çillioğlu Tekirdağ cezaevine geri getirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Altın, Kabzalı, Kabadayı', Hakan, Çillioğlu'nu, Rize'de, sevenleri, karşıladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı