İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
GAZETELER
GAZETELER
GÜNLÜK BURÇLAR
GÜNLÜK BURÇLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
11 Nisan 2015 - Cumartesi 01:06
 
AK Parti'nin Adayları Rize'de çalışmalara başladı
AK Parti Rize milletvekili Adaylarına karşılamaya giden yüzlerce Rizeli Trabzon hava alanını miting alanına çevirerek muhteşem bir karşılama gerçekleştirdi ...
Rize Haberleri Haberi
AK Parti'nin Adayları Rize'de çalışmalara başladı

7 Haziran genel seçimlerinde AK Partinin Rize Adayları Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak beraberindeki Gümrük ve Ticaret eski bakanı Hayati Yazıcı ve Nusret Bayraktar’la birlikte Rize’ye gelmek üzere Trabzon havaalanına indiler.

 

Trabzon hava alanına gelen yüzlerce Rizeli, havaalanını adeta miting alanına çevirdi. Kemençe ve tulum eşliğinde karşılanan milletvekili adayları ve milletvekillerini karşılamaya belediye başkanları ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş geldi. AK Parti Rize il başkanı Muhammed Avcı ise Ankara’da il başkanları toplantısında olması nedeniyle karşılama programına katılamadı.

 

Havaalanında açıklama yapan Gümrük Ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı, “7 Haziran Türkiye’nin geleceği için, 2023 hedefleri için önemli seçim süreçlerinden bir tanesidir. Aziz milletimiz çok basiretlidir. Hizmet odaklı tercihlerini yaptıklarını görüyoruz. 8 Haziranda sandıklar açılıp oylar sayıldığında aziz milletimiz kendisine hizmet edeni sandıkta değerlendirecektir. Ve vereceği yetkiyle 2023,2053 ve 2071 hedeflerimizin zenginliğini oluşturan güçlü kadrolarla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

 

AK Parti Rize milletvekili adayı Hikmet Ayar, “Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor. Siyaset kendini yeniliyor. AK Parti yeni bir kadroyla yola devam ediyor. Bu süreçte belki sizleri de çok yorduk. Ama yaşanması gereken bir süreçti. Geldiğimiz noktada Allah kime ne nasip etmişse o gerçekleşiyor. Takdir budur. Allah utandırmasın diyorum.” İfadelerini kullandı.

 

AK Parti Rize milletvekili adayı Osman Aşkın Bak, “7 Haziran seçimi ülkemizin geçtiği önemli bir süreçtir. Bu süreçte hep beraber Rize’den bir mesaj yollayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza, uzun adam, yiğit adam, Recep Tayyip Erdoğan’a selam yollayacağız. Ardından bilge adam Ahmet Davutoğlu’na selam yollayacağız ve Rize’den diyeceğiz ki; biz büyüyen Türkiye istiyoruz. Biz yeni Türkiye istiyoruz diyeceğiz. Birlikte yürüyeceğiz ve birlikte sandıklardan cevap vereceğiz.” Şeklinde konuştu

 

AK Parti Rize milletvekili Nusret Bayraktar, “AK Parti’nin hizmet kervanında Türkiye’nin beklentilerine cevap verebilmesi açısından Rize milletvekili seçimlerinin ve Rize oy oranının çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Sayın cumhurbaşkanımızın ilinden ülkemiz açısından, davamız açısından, partimiz açısından, insanlığımız ve geleceğimiz açısından önemli bir süreçte bugünden itibaren yola çıkıyoruz. Yolumuz açık olsun geleceğimiz aydınlık olsun.” dedi.

 

AK Parti Rize milletvekili ve milletvekili adayı Hasan Karal, “Rize Türk siyasi hayatında çok önemli bir yere sahip ilimiz. Bağrından bir dünya lideri çıkaran bir şehrimiz. Böyle bir şehirde siyaset yapmak ve böyle bir şehirde hizmetleri koordine etmek kolay değil. Bu fırsatları bize veren başta kainatın yaratıcı Allaha hamd ediyor, ondan sonrada bizlerin siyaset sahnesinde yer almamızı sağlayan başta kurucu genel başkanımız liderimi,z Recep Tayyip Erdoğan’a sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na, hükümetimizin değerli yetkililerine ve partimizin kıymetli yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Trabzon’daki karşılamanın ardından konvoylar eşliğinde Rize ‘ye gelindi. AK Parti Rize milletvekilleri ve milletvekili adayları merkez ilçe başkanlığından basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı burada yaptığı açıklamada, “ 7 haziranda yapılacak seçimlerde Rize’den seçip meclise göndereceğimiz adaylarımız belirlendi. Bu adaylarla birlikte Rize’ye gelmiş bulunuyoruz.7 haziran seçimleri Türkiye siyasetinde önemli bir zemin oluşturacak.” dedi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: AK, Parti'nin, Adayları, Rize'de, çalışmalara, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı